Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
brawn___
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2015, o 15:00

Re: Maturzyści 2017

Post autor: brawn___ »

Witam ! przyłączam się do wątku ile zajmuje wam nauczenie się tematu z biologi (pytam z ciekawości) ?
Awatar użytkownika
zebra2212
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:58

Re: Maturzyści 2017

Post autor: zebra2212 »

No to także się przyłączam, obecnie przesiadując na forum unikam nauki z roślin właśnie, haha a z chemii to jak najbardziej na luzie zaczynamy stężenia
Awatar użytkownika
thedomiist
Posty: 30
Rejestracja: 2 lip 2014, o 18:26

Re: Maturzyści 2017

Post autor: thedomiist »

brawn_ jak się przyłożę to koło godzinki, a jak nie to nawet i dwie
Taebir
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2015, o 15:54

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Taebir »

Mi różnie, ale nie jest jakoś źle. Staram się nauczyć i potem w myślach sobie powtarzam w wolnej chwili co pamiętam.
Z biologii jutro i pojutrze robimy okrytozalążkowe, w piątek powtórka i w poniedziałek sprawdzian z roślin. Nareszcie! Myślałem, że będzie tragedia, ale jest naprawdę dobrze. Szczerze powiedziawszy, to roślinek uczyło mi się nawet przyjemnie, a cykle rozwojowe aż takie złe nie były. Potem jeszcze zrobimy funkcjonowanie roślin i zaczynamy zwierzątka.
Z chemii nadal siedzimy w nieorganicznej. Serio, nudne to się już stało. Na szczęście w przyszłym tygodniu zapewne zaczniemy stechiometrię, bo w czwartek za tydzień sprawdzian. Nareszcie się coś ruszy.
bloodandscream
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2015, o 12:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: bloodandscream »

A ja Wam powiem tylko tyle
Uczcie się bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębami!
Pozdrawiam, tegoroczny maturzysta.
martynka980105
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2015, o 10:36

Re: Maturzyści 2017

Post autor: martynka980105 »

Na jakim temacie jesteście z biologii/chemii? Jutro mam sprawdzian z redoksów a w czwartek z biologii sprawdzian z połowy działu roślin do liści. Obawiam się, że nie zdążymy z materiałem. A wy? Jakie macie przeczucia?

Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

My z biologii jesteśmy w trakcie nago i okrytonasiennych, a z chemii robimy stechiometrię. Mam wrażenie że trochę się zastaliśmy z tematami.

brawn___
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2015, o 15:00

Re: Maturzyści 2017

Post autor: brawn___ »

My z chemii mamy nadal nieorganiczną a z biologii na nagozalążkowych - ale co z tego skoro nasza nauczycielka od bio ma lekko mówiąc wyjechane i nie robimy ŻADNYCH zadań . A jak jest u was? Jak tam nauczyciele ?
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

Chyba mam jakiś inny tok z chemii niż wy. Od początku roku przerobiliśmy działy: budowa atomu, wiązania chemiczne, stechiometria, mieszaniny, i teraz kończymy reakcje chemiczne. Jakimi podręcznikami idziecie? My zgodnie z serią podręczników z chemii Pazdro, teraz kończymy Fundamenty".

Nasza chemia wyglada tak, że pani podaje nam teorię potrzebną do zadań, resztę mamy sobie w domu poczytać. A na lekcjach trzaskamy zadania. Na sprawdzianach mamy zadania maturalne, i czesto jest ich np 18. Ale co to dla nas



Z biologii sądziłam ze jesteśmy bardzo do tyłu, ale okazuje się, że jest normalnie, zgodnie z wami. Jutro mam sprawdzian z korzenia, łodygi, liścia + tkanki roślinne. A że jutro mamy dwie godziny, to zaczniemy dalsze tematy.

Na lekcjach z biologii robimy bardzo mało zadań, przez to kupuję sobie zbiór zadań Witowskiego. Taki prezent na święta


Ale moim zdaniem nie jest źle. Mamy tylko 5h tygodniowo i nauczyciele robią co mogą by dogonić te licea, w których uczniowie mają po 8-10h chemii i biologii.
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

My też nie robimy zadań z biologii na lekcjach, jedynie sprawdziany mamy bardziej twórcze niż odtwórcze, więc tam możemy sobie poćwiczyć. Ale co się dziwić, też mam 5 godzin w tygodniu, więc do matury zdążymy ledwo przerobić materiał. Po prostu na zadania na lekcjach nie ma zbytnio czasu. Z chemii idziemy zgodnie z Nową Erą Na razie mam 5 godzin tygodniowo, ale w trzeciej klasie tylko 3, więc będzie ciężko z tematami

martynka980105
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2015, o 10:36

Re: Maturzyści 2017

Post autor: martynka980105 »

Też mam 5 godzin tygodniowo chemii i biologii. Z chemii to zdążymy ale dla mnie sama lekcja nie wystarczy. Korki+ Witowski. Z biologii chciałabym się zacząć do przodu. Może jakaś motywacja? A może ktoś ze mną chciałby się uczyć ? Priv

Bel
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2015, o 20:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Bel »

biologia paprotniki i w poniedziałek sprawdzian z samych tkanek (z roślin będziemy mieć 3 sprawdziany), z chemii drugi temat z wiązań chemicznych, a jutro sprawdzian z budowy atomu (jesteśmy po 4 działach:D)
Awatar użytkownika
thedomiist
Posty: 30
Rejestracja: 2 lip 2014, o 18:26

Re: Maturzyści 2017

Post autor: thedomiist »

Ja będę mieć sprawdzian z dwóch działów o roślinach naraz za tydzień takie tam 14 lekcji, bo przecież to dotyczy tego samego xd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości