czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
grzegorz55

czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

Post autor: grzegorz55 »

czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

wiem, że polecacie evolution 100 + pzo obiektywy lub nikon/olympus, ale chciałbym trochę zejść z ceny i kupić genetic pro i wymienić obiektywy.

Rozważałem zakup evolution 100 z planami, ale może genetic + obiektyw pzo będzie taniej i lepiej.

chciałbym też rozbudowywać ten mikorosko, ale nie wiem czy rozbudowa o deltę ma sens czyli czy będzie dobra jakość.

Na ebay raczej nie chciałbym kupować, zaś biolary, przynajmnien te sprzedawane na allegro za ciekawie dla mnie nie wyglądają.
Technologia idzie do przodu więc może i dobry chińczyk nie będzie zły.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Do czego potrzebujesz mikroskop? Jaki masz budzet?
czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?
PZO - nie. Nikon - zalezy jakie, zalezy do czego. Ale to troche jakby kupowac silnik porsche do malucha. Pamietaj wiec jaki mikroskop kupujesz na bazę".
ale może genetic + obiektyw pzo będzie taniej i lepiej
Nie bedzie. Wymiana obiektywow w tej samej klasie (plany na plany, achromaty na achromaty) sie nie oplaca w zadnym wypadku bo roznice w jakosci obrazu sa minimalne, a w cenie znaczne.
Technologia idzie do przodu więc może i dobry chińczyk nie będzie zły
Nie wierzylbym temu co sprzedawca pisze o tym co sprzedaje. Chinska to raczej wolniej lub szybciej goni prekursorow Do np. mechaniki PZO jeszcze im ciagle brakuje (

Dyskusja z czasem zostanie przeniesiona do tematu zbiorczego.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

siedzę od wielu dni i prawie całe dnie na tym forum, przeczytałem mnóstwo postów.

obserwacją chcę zająć się amatorsko, ale na najwyższym poziomie - taki mam zapał
chociaż nie wiem jak to się skończy.

Niemniej chciałbym zacząć inwestować w coś, co da mi możliwość rozbudowy i utrzyma na jakimś poziomie + zdjęcia (mam lustrzankę Nikon 5100 i kamerę HD Canon)

Co do budżetu - jestem otwarty na wydatki, nawet na większe jakby to nie brzmiało, powiedzmy że na razie na poziomie 10 tys. a potem zobaczylibyśmy.
Nie chcę od razu mocno szaleć z wydatkami, ale stopniowo rozwijać.
JohnyM

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: JohnyM »

10k i pytania o deltę ^^

Ze skończonych statyw:
do 1000 zł Biolar
~1000zł -1500 zł labophot2
~2000zł - 3000 zł optiphot 2 / BH2 / Microphot / Vanox

~2000zł lub więcej DIC do 160
~1000-1500 zł za obiektyw planapo
~1000 zł za fluoryty / szt
~500-1000 za plany / szt

Z nieskończonych:
Od ~1500zł BX proste i Elipse 400 itp
Od ~3000 zł BX wyższe i Eclise 600/800/1000

Obiektywy około 2x drożej, DIC to unikat i koszt minimum ~8000zł
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

dzięki,
to od którego statywu lepiej zacząć?
- obserwuję od kilku dni części, ale nie ma ich za dużo np. allegro, tablica,

nie wiem czy jest sens wchodzić w starsze,
a oszczędzać np. 1 tys. przy tak dużych wydatkach i kupić starszy, ryzykowny czy słabszy - chyba za bardzo nie opłaci się.

Życie mnie już nauczyło, że jeśli się żałuje kasy lub jej nie ma to lepiej nie kupować, lepiej odczekać, uzbierać i kupić.

Może pójść w stronę nowych Nikonów? - mam lustrzankę Nikon, ale gdzieś przeczytałem, że jest problem z rozbudową, a nie chciałbym sobie narzucać ograniczeń.

Ta Pani mocno ryzykowna dla mnie
allegro 5835587410
ciągle zmienia aukcje, innym razem allegro ją usunie,

Mam w ofercie LEICA Model DMRB, ale żadnych szczegółów, mogą sprowadzić z zagranicy za 1,5 tys. Euro - ale nie wiem czy warto i w jakim jest stanie.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

jeszcze dodam

JohnyM,
te ceny to są optymistyczne i raczej traf losu, ale nierealne
"Od ~1500zł BX proste i Elipse 400 itp
Od ~3000 zł BX wyższe i Eclise 600/800/1000"

Zastanawiałem się nad tym,
equimed.com.pl/katalog/460-mikroskop-nikon-eclipse-e100-led/
ale to ponad 6 tys. i w zasadzie mało opcji.

Nie dam za używany ok. 4 tys. i będzie goły, i nie wiadomo w jakim stanie,
to zbyt duża kwota aby ryzykować


dlatego rozważam deltę evolution 100 na planach + dodatki = ok. 4 tys. albo ok. 5tys.
- ciemne pola
- polaryzacja prosta
- kontrast fazowy
- oświetlenie wg.


Nie znam się i boję się, że wydam kasę, a nie odczuję różnicy albo bardzo małą różnicę.
Najgorsze, że nie mam porównania mikroskopów poza wiedzą, że jest klasa wyższa i chińczyki, ale to mało mówi.
-
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

te ceny to są optymistyczne i raczej traf losu, ale nierealne
"Od ~1500zł BX proste i Elipse 400 itp
Od ~3000 zł BX wyższe i Eclise 600/800/1000"
Realne.

przede wszystkim - SPOKOJNIE Z takim budzetem mozesz zaszalec

Problem jest taki ze raczej nie w Polsce na allegro sporadycznie pojawiaja markowe mikroskopy, jesli nie liczyc jakis starych Zeissow.
NIKON ECLIPSE E100 LED
Absolutnie nie! to jest szkolny model, na poziomie Genetica.

Pozniej moze napisze cos wiecej bo teraz czasowo slabo.

Doprecyzuj jeszcze zalozenia:
- czy musi byc nowy?
- czy jednak dopuszczasz rynek zagraniczny?
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

OK, Planapo - będę czekał,


to może namówisz kogoś na sprzedaż swojego dobrego sprzętu
może ktoś ma zbyt dużo w swoim pokoju i na Nowy Rok chciałby uprzątnąć nieco?

Nadal mnie jednak nurtuje Delta Genetic czy Evolution z planami,
a nawet jeśli wymieniłbym w niej obiektywy na lepsze niż plany - czy nie osiągnę dobrych parametrów?
albo podstawowa Delta jedna lub druga i włożyć dobre obiektywy?

nie sądzę, abyście aż tak mocno przepłacali dla swojego hobby,
bo co innego do firmy badawczej
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Wlasnie nie przeplacalismy. Wydanie na Delte 10k jest wg mnie przeplacaniem, bo za te cene mozesz miec uzywany badawczy wart w sklepie kilkadziesiat k PLN albo i wiecej.

Ja swoj kompletowalem ok 4 lata, na razie nie sprzedaje
podstawowa Delta jedna lub druga i włożyć dobre obiektywy?
Oczywiscie ze poprawisz obraz ale nadal bedzie przeszkadzac to o czym ponizej, dlatego sugeruje DOBRA baze a potem dobre obiektywy.

Wg mnie na Twoje potrzeby Genetic odpada.

Evo100?
- nasadka 50/50,
- swiatlo 20W albo 30W (w kontekscie rozbudowy o inne techniki),
- oswietlacz koehlera w ponadpodstwowym wyposazeniu,

Dla mnie jednak nie, choc cenie ten mikroskop w sredniej klasie chinczykow.

Zalecane parametry do fotografii:
- nasadke tri zalecany podzial (gdzie liczba oznacza procent swiatla okulary/fotografia) swiatla to 100/0 i 0/100, lub 100/0 - 20/80. 50/50 (spotykane w Deltach i innych chinczykach) jest niezbyt dobre do fotografii w innych technikach niz jasne pole gdyz zabiera zbyt duzo swiatla,
- silne źródło światla, najlepiej halogen 100W (w nizszej klasy sprzecie zazwyczaj jest to 20-30W), albo mocny led,
- oswietlenie wg Kohlera, pelne mozliwosci rozbudowy o inne techniki,
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

to powiem wprost - sprowadź mi i sprzedaj, zapłacę Ci
JohnyM

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: JohnyM »

Licz się z tym, że im więcej pośredników, tym więcej $$
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

o powiem wprost - sprowadź mi i sprzedaj, zapłacę Ci
Ja ze wzgledow formalnych sie nie podejmuje. Poza tym jesli ja kompletuje swoj sprzet latami to jest moj wybor, nie kazdy ma tyle cierpliwosci i za jej ewentualny brak u zamawiajacego nie wezme odpowiedzialnosci (
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Hyper »

dolacze do rozmowy bo jestem chyba najswiezsza osoba na forum, ktora skompletowala swoj mikroskop czesc po czesci.

to jest zabawa na dluzej i jak juz sie wdepnie w jakas marke i generacje mikroskopow to juz trzeba to kontynuowac. budzet juz masz, to polowa sukcesu. pozwoli Ci to okreslic jak bardzo mozesz zaszalec podejmujac decyzje. najwazniejsza to oczywiscie czy chcesz skompletowac skonczony czy nieskonczony. w pewnym sensie determinuje to budzet, ale rowniez techniki obserwacji jakie Cie interesuja.
Jesli starcza Ci BF, DF, Pol ewentualnie KF to najrozsadniejsze bedzie wybranie porzadnego modelu wsrod skonczonych. Jak masz wiedze to mozesz w zasadzie wybrac ktorys model z wielkiej czworki. Jesli jednak chcesz polegac na kolegach forum to najrozsadniej by bylo kupic Nikona lub Olympusa bo po pierwsze to dominujace marki na forum a co za tym idzie, wiedza na temat czesci, modeli, cena pasujacych elementow tu bedzie najlatwiej dostepna.

Wysoki model da Ci komfort mozliwosci rozbudowy o dowolna w zasadzie technike. Moze to byc w przyszlosci, jak bedziesz mial wiecej kasy lub chec pobawienia sie np. fluorescencja.

Ja bym Ci proponowal Optiphota 2 lub Microphota (bardzo ciezki co moze stanowic jakis problem przy sprowadzaniu ze stanow). Oprocz DIC to bardzo duzo jest czesci do innych technik.

Daj sobie czas. Nie kupuj u handlarzy bo dolozysz kilkadziesiat % do cen z ebaya.

Pytaj kolegow na forum - czasem maja jakies czesci na sprzedaz.

Jesli sie zdecydujesz na nieskonczony mikroskop i nie planujesz DIC to rozsadnym modelem jest E400 (w sumie E200 funkcjonalnie jest podobny) chociaz troszke slabe swiatlo do DF. Ostatnio byla rama E400 za 90Ł BO i nikt jej nie kupil.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości