MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
baton_
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2015, o 12:01

Re: MATURA 2016

Post autor: baton_ »

Ale, ze jak sie uczymy typowo do sprawdzianów? Z biologii podręcznik + kolorowe notatki z zeszytu i zadania z ćwiczeń Nowej Ery. Z chemii stos zadań przeróżnych, teorii ucze sie malo, bo jakos wychodzi przy zadaniach, troche sie poucze z notatek z lekcji, podrecznik niby przeczytam na koniec, ale jakos wtedy malo z niego juz wyciagam :p jesli musze sie czegosc nauczyc typowo z teorii to przedewszystkim kolorowe zakreslacze, czasem oddzielne notatki. Zdecydowanie wszelkie mapy mysli, a juz o zgrozo tabelki do mnie nie trafiają

Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

Ja zazwyczaj najpierw czytam notatki + kserówki z bio, ale muszę zaznaczyć, że u mnie w zeszytach panuje dość duży porządek, na lekcjach od razu zakreślam sobie najważniejsze pojęcia, więc ważne rzeczy przykuwają oko. Do podręczników rzadko zaglądam, z biologii przydają się czasem schematy i zadania maturalne na końcu działu (Nowa Era). Potem przelecę jeszcze przez Vademecum Pyłki-Gutowskiej i jeśli mi się chcę to robię parę zadań ze zbioru NE.

Z chemii natomiast do podręcznika ostatnio zaglądałam na początku II klasy (też NE), tu też mam fajnie, bo notatki dyktuje nam profesorka, więc wszystko jest ogarnięte. Potem parę zadań z Witowskiego, Pazdro czasem jak chcę coś bardziej obliczeniowego. No i tyle.

Kwestia może jest taka, że jestem słuchowcem i wynoszę dużo z lekcji
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: MATURA 2016

Post autor: Yates »

A ma ktos odpowiedzi do maturalnych kart pracy z biologii bo nigdzie nie ma do kupienia teraz.

Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: MATURA 2016

Post autor: Biochemik96 »

Kiedy będzie matura próbna CKE z biologii i chemii?
Są już podane terminy?

Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie OKE (Poznań) wysłało dyrektorom zbiory zadań, z których to nauczyciele mają przygotować matury SAMI. Zbiory te mają też być opublikowane po 14 grudnia na stronie. Więc matura zależy od szkoły, ja dzięki temu, że OKE nie ma piniendzy na papier, mam od 11 stycznia (y)
beatitudinem
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2014, o 00:11

Re: MATURA 2016

Post autor: beatitudinem »

U nas to samo, CKE nie robi w tym roku próbnej i niektórzy nauczyciele robią nam matury próbne z tych zbiorów. Z operonu w tym roku zrezygnowali, piszemy w styczniu z Nowej Ery.
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: MATURA 2016

Post autor: szymek48 »

Jak postępy?
Nie narzekam, aktywnie wyłapuję pomyłki, błędy myślowe. Nauczycielka jest na etapie straszenia maturą chcąc zaoszczędzić sobie nerwów na słabszych. Etyczne to to nie jest, ale cóż. Lepsi korzystają jak mogą.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: MATURA 2016

Post autor: Biochemik96 »

Gdy już pokażą się w formie drukowanej jakiekolwiek zbiory zadań z CKE pod nową formułę matury, to bardzo proszę o zamieszczenie tu linku do nich.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: MATURA 2016

Post autor: ryniofit8000 »

Biochemik96, CKE zamierza zrobić zbiór? OO
beatitudinem
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2014, o 00:11

Re: MATURA 2016

Post autor: beatitudinem »

Jeśli chodzi o zbiory od CKE, to to chyba są te:
Chemia
Matura_Zbior_zadan_Chemia.pdf
(1.8 MiB) Pobrany 44 razy
Biologia
Matura_Zbiór_zadań_Biologia.pdf
(13.26 MiB) Pobrany 22 razy
DobreOko
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2014, o 08:47

Re: MATURA 2016

Post autor: DobreOko »

Współczuję Wam maturzystom 2016 - kandydatom na lekarski.
Po wielkiej żenadzie jaką była banalna matura rozszerzona z chemii w tym roku CKE pewnie naprawi swój błąd i matura będzie trudniejsza. Co za tym idzie trudniej będzie zdobyć 90% (W tym roku taki wynik to była łatwizna.)
I teraz: te osoby z 2015 które napisały chemię na 90% lub więcej a biologie słabo np. na ok 60 -70 (jest bardzo dużo takich osób) wystarczy ze poprawią biologię na ok 75- 80% i mają lekarski w kieszeni.
Więc obstawiam że w przyszłym roku lekarski to w większości będzie znów szczęśliwy rocznik 95.
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: MATURA 2016

Post autor: Izaaa »

Jakie macie wyniki z matury próbnej z operonu z biologii i chemii?
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: MATURA 2016

Post autor: szymek48 »

T
beatitudinem pisze:Jeśli chodzi o zbiory od CKE, to to chyba są te:
Owszem, to te Wałkujemy część zadań na lekcjach ok. tygodnia, wcześniej mieliśmy część zadań z tego zbioru na zaliczeniu z metabolizmu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości