czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

A ja nawet nawet ostatnio Cię polubilem choć wczesniej robiłeś wszystko ze by do tego nie doszło -)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Panowie, nie ma co sie denerwowac tym, ze ktos zafiksowal sie na jakims punkcie Mysle, ze odpowiedzi zgromadzone w zapytaniu Grzegorza przydadza sie jeszcze innym nie raz w przyszlosci.

Po jego temacie uznalem, ze podziele watek z zapytaniami o mikroskopy na 3 albo 4 osobne, gdzie z gory w temacie bedzie okreslony budzet i pytania np. z gatunku jaki mikroskop kupic do 300 zl znajda sie w dedykowanym tej kwocie watku (i potem odpowiednio 500-1500, 1500-3000 itd), a nie w jednym tasiemcu o wszystkim, ktorego 150 stron juz dawno jest zbyt uciazliwe do przgladania.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

ale tak na gorąco, wiecie co mnie niepokoi? - że nikt przez tyle dni nie obronił Delty Evolution 100

Jak na razie mikroskop Delta Evo100 poległ. Jak na razie ja zostałem w 100% przekonany, uczciwie mówiąc.

Ja jeszcze nie wydałem kasy, czekam, szukam, dzwonię np.
olx.pl/oferta/mikroskop-nicon-eclipse-lv100pol-CID619-IDbPZMf.html

czy ktoś podejmie techniczną obronę Delty Evo100?

bo jeśli ktoś napisze, że Delta jest super, ale w granicach mikroskopów do 3 tys. zł
to zapytam - to po co kupować rozszerzenia do niej do kwoty ok. 16 tys.?

Jeśli sprzęt ma możliwość rozbudowy do 16 tys. zł to musi być rozważamy właśnie w tej kategorii,

więc albo Delta Evolution 100 jest bardzo drogą zabawką dla bogatych dzieci, które nie wiedzą co jest jest dobry mikroskop, albo to niezły sprzęt zupełnie i niesłusznie zmiażony w tym wątku.


Powiem tak, mam jeszcze 1% nadziei dla Delty Evo100,
ale jak ktoś poważny zbagatelizuje ten 1% i poważnie nie obroni Delty to naprawdę nie warto ani 1 zł postawić na Delta Evo100, gdyż będzie to stracona kasa.
Zabawkę można sobie kupić za 100 czy 200 zł, nawet dziś żona pokazała mi w markecie mikroskop za 34 zł.

Gdybym był firmą badawczą, bo kupiłbym za 100 tys. Olympusa i nie musiałbym się martwić, bo może w ciągu 6 miesięcy spłaciłby się mi,
ale ten sprzecik będzie jak moja żona - będę z nim żył, ale może częściej niż z moją żoną,
więc jednak warto walczyć.

Milczenie w sprawie obrony Delty Evo 100 lub mało techniczne podejście - raczej zniechęci do kupowania wszelkich chińczyków poza użyciem dla zabawy czy nauki w szkole.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Powod dla jakiego odradzamy Ci te Delte sam sprecyzowales:
powiedzmy że na razie na poziomie 10 tys. a potem zobaczylibyśmy.

- ciemne pola
- polaryzacja prosta
- kontrast fazowy
- oświetlenie wg.

obserwacją chcę zająć się amatorsko, ale na najwyższym poziomie - taki mam zapał
koniec kropka.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

No dobra , GrzesiuGorzu ee Grzegorzu jak jesteś z Warszawy to że by Ci pomóc moja propozycja jest taka jutro jedziesz do delty na ul Jana pawła i bierzesz delte tzn wypożyczasz ją zostawiając w zastaw gotówkę , wieczorem lub w niedzielę jedziesz do mnie i testujesz , porównasz z biolarem ful wypasem z dicem kontrastemfazowym ciemnym polem nawet z trino głowicą i projekcyjną , z Nikonem E200 ( to mój faworyt ) (ale mam już naniego kupca za 3700 w poniedziałek ,dzisiaj kupiłem do niego nowiutką głowicę bo poprzednia była zwalona) i z moim cacuszkiemn BX51 to Ci Dużo powie , najważniejsze że byś sam wiedział czego chcesz nie kieruj się opinią innych, np ja Ci powiem że delta jest do d,upy i nie kupisz a właśnie że uważam że jest to fajny mikroskop na początek sam go miałem , O i tyle Ci powiem , .
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

czyżby zostałem zablokowany?- bo mój post nie wszedł
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

napisz jeszcze raz, moze cos sie skrzaczylo. nie ma najmniejszych powodow do banowania.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

skasował mi się tekst, nie zrobiłem kopii, i Wojtek37 rozbił mnie swoją propozycją - to konkret.
Ale Wojtek37 wjechał na sensowne tory - podoba mi się


Wojtek37,

to zróbmy to konkretnie
przygotuj dla mnie mikroskop,
wiesz czego potrzebuję i przyjadę do Ciebie - pogadamy o zakupie
Nikon E200 nie ma Dic (rozwijam się
Może wykupię jeszcze u Ciebie kurs wprowadzenia do obserwacji (jeśli zgodzisz się).

Więc kiedy dla mnie przygotujesz, oby tylko nie był gorszy od Twojego osobistego

Właśnie nie wiem czy jechać do Delty, bo zamieszaliście mi w głowie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

Właśnie nie wiem czy jechać do Delty, bo zamieszaliście mi w głowie.
Moim zdaniem: jedz i przekonaj sie osobiscie. Bedziesz mial SWOJA opinie, a potem do Wojtka po nastepne
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

wiem, że Wojtek ma rację i jeszcze mocniej się podłamię jak nie będę miał tego, co jest fajne

Pickul to dość rzetelnie napisał i poparł przykładami swojej pracy.

Do całości mi brakuje tylko zdrzenia tego z technikami np. Delty, bo chyba nikt już w sprawie obrony Delty nie zabierze głosu, a nie interesuje mnie coś takiego, że to fajna zabawka za 16 tys. czyli Delta Evo100 z opcjami, aby pobawić się i pouczyć
Tego mi brakuje do takiej całościowe oceny, abym spał spokojnie.

Proszę, Wojtek, przygotuj dla mikroskop, bo nie chcę być drażniony, że Twój jest taki fajny.


Podejrzewam, że jeśli mi zrobisz fajny zestaw to po moich komentarzach ustawi się do Ciebie kolejka
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

podaj mi do siebie tel na prywatnej wiadomosci i sie umówimy
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Boguslaw »

Delta Evolution 100.
Swoją drogą, czy ktoś zanegował to że nie można być lepszym lub co najmniej równorzędnym Pickulowi w oparciu o tego typu sprzęt (nie bacząc na jego praktyczne przejścia i doświadczenia) ?
Jedni słuchają, a inni wiedzą swoje - nie chcę nikogo urazić
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Wojtek37 pisze:podaj mi do siebie tel na prywatnej wiadomosci i sie umówimy
nie wiem czy doszło, trochę przerasta mnie to wysłanie - siedzi w skrzynce do wysłania,
i godzina 22:40 (chyba nie przestawili zegara na serwerze), ale może dojdzie
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości