Mikroskop PZO jaki to model

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
przemogoody
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2015, o 08:05

Mikroskop PZO jaki to model

Post autor: przemogoody »

Witam
Ma ktoś wiedzę na temat tego mikroskopu jaki to model i ile jest wart wiem że pochodzi z fabryki PZO.
Załączniki
mikroskop.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop PZO jaki to model

Post autor: planapo »

MB30, 400-500 zl.
przemogoody
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2015, o 08:05

Re: Mikroskop PZO jaki to model

Post autor: przemogoody »

Dzięki za szybką odpowiedz czyli jest on porównywalny z tym modelem
allegro 5859149925
oczywiście cena zależne jest od wyposażenia jak się domyślam .
Planuję zakup dla syna zaczął się interesować więc może złapie bakcyla ,a czytałem ,że te MB 30 PZO są dobre jak na początek dla 13 latka. I na co zwrócić uwagę przy zakupie lub o co dopytać, co sprawdzić tak na odległość oczywiście ?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop PZO jaki to model

Post autor: planapo »

Tak, ale 900 za Mb30 to za duzo.
W wypadku gdy opis jest niedokladny, jest malo zdjec lub gdy widac ze sprzedajacy nie zna sie na rzeczy warto poprosic o:
- dodatkowe zdjecia - np. okularow i obiektywow pod swiatlo (wyjetych z mikroskopu), powierzchni stolika opublikowac nastepnie tutaj i poddac naszej ocenie jesli sa watpliwosci,
- zapytac czy w mechanizmach nie ma luzow i czy chodza plynnie (ostrosc, przesuw kondensora, przesuwy stolika, przysłony)
- mozna tez zadac kilka ogolnych pytan: Czy sprzedajacy był użytkownikiem oferowanego mikroskopu? Czy orientuje się skad pochodzi mikroskop, kto byl jego uzytkownikiem i jak bardzo/dlugo byl eksploatowany? W jakim stanie jest optyka mikroskopu? (rysy, zabrudzenia, przebarwienia)
przemogoody
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2015, o 08:05

Re: Mikroskop PZO jaki to model

Post autor: przemogoody »

Tak wiem ,że za dużo - chodziło mi tylko czy ,są to modele porównywalne bo większość jakie oglądałem są czarne, rzadko białe stąd moje pytanie .
A ten z pierwszego postu jest w cenie 500 pln ,czekam na telefon odnośnie szczegółów bo myślę że warto .A nie ukrywam czas mnie ponagla bo ma to być prezent .

Dziękuje jeszcze raz za interesownie tematem w razie moich wątpliwości wiem do ko napisać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości