Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Caynne »

Tak, myślałam że będzie z 60 punktów.
akmis978
Posty: 87
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 17:52

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: akmis978 »

Cieszmy się, że jest jaki jest.
Teraz trzeba się ostro wziąć do pracy.
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Caynne »

A co na 2 etap podejrzewacie?
Myślę, że nic trudniejszego z stałej równowagi nie wymyślą i będą po prostu jonówki ale do zadania 3 nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Smile_Forever »

Zadania B5 wygląda ciekawie i być może coś takiego pojawi się na drugim etapie z fizycznej . Chociaż czasami robią niespodzianki i zadania są zaskakujące w swej tematyce
papa22
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2015, o 19:13

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: papa22 »

Co myslicie o krystalografii? Jak dla mnie to jakiś kosmos. Podejrzewacie, że będzie podobne zadanko?

Hubo11
Posty: 92
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 07:39

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Hubo11 »

Z krystalogarfi pewnie bedzie na podstawie dwoch mineralow stwierdzic ktory zawiera wiecej pierwiastka podobne jak we wstepnych z analizy rentg.
saturn
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 15:51

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: saturn »

A mam do was pytanie - udało mi się przejść, ale na dolnej granicy, więc mam świadomość że jeśli chcę mieć jakiekolwiek szanse dalej to muszę się ostro zabrać do pracy. Czy w ogóle jest to możliwe (żeby dalej mi się udało)?
Jak sobie rozplanować pracę, jakie tematy polecacie zrobić - być może macie już doświadczenie w tych kwestiach. Czy warto zrobić zadania z folderu B (czy mają one przełożenie na dalsze etapy)?
Z góry dziękuję wam za pomoc

Hubo11
Posty: 92
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 07:39

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Hubo11 »

Folder B praktycznie w calosci trzeba przerobic na 2 etap oprocz tam spektofotometri i zwiazkow fosfoorganicznych.
sakitoki
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2014, o 20:02

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: sakitoki »

Cześć
O jakich pierwiastkach polecacie doczytać więcej na tegoroczny 2 etap (apropos nieorgany) i co typujecie z organicznej?
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Caynne »

Doczytać? Ja proponowałabym wszystko Ale te reakcje są takie przewidywalne, że wystarczy podłapać ich tok rozumowania.
Co do organy to być może kontynuacja cukrów i jakaś synteza związana z aminami lub związkami Grignarda patrząc na folder B.
Najlepiej przerobić ten folder i porobić podobne zadania
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Smile_Forever »

Z nieorgany polecam Kolditza, bo Bielański został chyba w pełni wykorzystany przez Komitet
saturn
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 15:51

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: saturn »

Ehhh to dużo pracy niestety
Może macie jakiś sprawdzony sposób na zapamiętanie tego wszystkiego?

A właśnie, jak właściwie wygląda część laboratoryjna? Każą nam coś identyfikować czy też się oblicza?
Hubo11
Posty: 92
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 07:39

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Hubo11 »

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać, bo nie ma czasu ani sensu robić notatek z wszystkiego .
Masz zazwyczaj 10 probówek i kilka stałych substancji w ampułkach. No i musisz je zidentyfikowac co gdzie, jakie mieszaniny. Dosyć ciezko to sie robi bo trzeba laczyc wiele faktow. A czasu jest mało 4 godziny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości