szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
decolores566
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2014, o 22:53

szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: decolores566 »

poszukuję jakiejś dobrej książki do matematyki. najlepiej zadania otwarte i zamkniete z odp. (dobrzeby bylo jakby byly w do otwartych jakies przykladowe rozwiazania). ksiazka zawierajace tematy do powtorki do matury, czyli tematy z 3 lat liceum.
prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Joao Paulo
Posty: 82
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:39

Re: szukam

Post autor: Joao Paulo »

Pazdro ma dobrą serię podręczników i zbiorów zadań,
A sam zbiór zadań (z informacjami wprowadzającymi do działów) mogę polecić - Kiełbasę.
Awatar użytkownika
honoratusia99999
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:41

Re: szukam

Post autor: honoratusia99999 »

ja polecam super stronke matemaks.pl z powtórkami jak i samymi arkuszami, co do książek to my w szkole używamy białego repetytorium z liściem z nowej ery:)
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: szukam

Post autor: Smile_Forever »

Dołączam się do polecania Kiełbasy, są tam dosyć zróżnicowane zadania, trudniejsze niż podręcznikowe i trochę innego typu, w sam raz do powtórki i poćwiczenia
rwd5
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2015, o 08:53

Re: szukam

Post autor: rwd5 »

Może ktoś z użytkowników pisze maturę poprawkową z matematyki? Na zbior-zadan.pl znajduje się 1500 zadań z rozwiązaniami - wszystkie matury rozwiązane z omówieniem. Wszystko oczywiście za darmo.
sowaee
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2015, o 08:29

Re: szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: sowaee »

biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach książki są coraz rzadziej używane, to ja z całą pewności poleciłabym serwis internetowy taskbook.pl sama od jakiegoś czasu korzystam i muszę przyznać że mają naprawdę dużą bazę zasobów. można znaleźć gotowe zadania - jeśli chcesz dłużej poćwiczyć to serwis sam generuje nowe, na podobnej bazie zadania, więc jeśli coś nie idzie to do bólu próbujesz. naprawdę zachęcam do zaglądnięcia
rwd5
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2015, o 08:53

Re: szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: rwd5 »

w szkole korzystamy z podręczników Pawłowskiego (starszy) no i Kiełbasa jest bardzo dobry. Z darmowych internetowych zbiorów zadań mogę polecić zbior-zadan.pl/liceum
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: anabelbabel »

a sa jakies ksiazki ktore maja pokazane rozwiazania zadan, nie tylko wynik ktory powinien wyjsc ale tez sposob rozwiazania? mam straszne problemy, nawet jak siedze z ksiazka i rozwiaze to polowa tych zadan mniej wiecej jest zle bo robie glupie bledy ale ich nie widze…znam zasady wszystko wzory, ale po prostu czesto nie kojarze co gdzie sie moze przydac
IIIPLO
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, o 10:34

Re: szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: IIIPLO »

Witaj! Myślę, że w Twoim przypadku dobrą inwestycją byłby jednak kurs maturalny. Ktoś, kto potrafi wytłumaczyć dlaczego dane rozwiązanie jest poprawne, a później pomaga samodzielnie na nie wpaść to nieoceniona pomoc! Z tego co piszesz nie potrzebujesz korepetycji, tylko nieco wprawy i kogoś, kto naprowadzi Cię na sposób rozwiązania
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: anabelbabel »

no myslalem o tym, ale moze jakos pozniej, kilka miesiecy przed matura… ale wtedy to juz pewnie nie bedzie miejsc… no i jestem w kropce
LABkursy
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2015, o 14:27

Re: szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: LABkursy »

Nieprawda Kursy maturalne zwykle trwają od października do kwietnia, ale można się na nie zapisać praktycznie w każdej chwili. Wielu maturzystów “budzi się” po Nowym Roku, część nawet w drugim semestrze Nie ma też tak, że nie ma miejsc - u nas w Laboratorium Wiedzy są grupy do 8 osób, ale możliwe jest też wykupienie zajęć np. w 2-3 osoby albo indywidualnie - cena jest wtedy trochę wyższa, ale z drugiej strony masz szansę nauczyć się więcej no i pamiętaj ze 2-3 miesiące przed maturą to może być już po prostu za późno na wyeliminowanie pewnych złych nawyków przy wykonywaniu obliczeń
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: szukam jakiejś dobrej książki do matematyki

Post autor: anabelbabel »

ech… no racja… pomysle…
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości