poprawa matury w innej szkole

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
neverforever
Posty: 193
Rejestracja: 23 sie 2012, o 15:59

poprawa matury w innej szkole

Post autor: neverforever »

Witam
chcialabym się dowiedzieć czy jest mozliwość pisania matury w innej szkole niż macierzysta? co muszę w związku z tym zrobić i czy są osoby które tego dokonały?
proszę o jakiekolwiek informacje, nie moge nic znaleźć
Awatar użytkownika
MałaMi666
Posty: 65
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:54

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: MałaMi666 »

neverforever pisze:Witam
chcialabym się dowiedzieć czy jest mozliwość pisania matury w innej szkole niż macierzysta? co muszę w związku z tym zrobić i czy są osoby które tego dokonały?
proszę o jakiekolwiek informacje, nie moge nic znaleźć
Jest jest, najlepiej na stronie Twojego OKE wejść w zakładkę kontakt i tam są numery do poszczególnych biur, które zajmują się maturami z różnych przedmiotów. A jeśli nie, to do sekretariatu, tam wszystko Ci dokładnie powiedzą ) Są osoby, które tego dokonały - mam przykład w najbliżej rodzinie nawet Ja również się zastanawiam nad pisaniem matury w innej szkole, ale tak jak pisałam wcześniej, najlepiej dzwonić do OKE po prostu i oni wszystko dokładnie wytłumaczą co kiedy jak itd.
Awatar użytkownika
LadyJoker
Posty: 57
Rejestracja: 3 maja 2013, o 15:37

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: LadyJoker »

Składasz do szkoły macierzystej podanie o poprawę wyników matury ( tzn podstawowy formularz do pisania matury) + piszesz pisemko w swoim imieniu do cke o umożliwienie pisania matury w innym miejscu, niż twoja szkoła macierzysta. Podajesz w nim powód. Szkoła macierzysta ma obowiązek wysłać to do cke. A potem już tylko czekasz na odpowiedź
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: anusia1994 »

Do kiedy trzeba zgłosić jakieś podanie w sprawie poprawy matury?

Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: Orda »

anusia1994 pisze:Do kiedy trzeba zgłosić jakieś podanie w sprawie poprawy matury?

Zależy od szkoły w jednej chcą wstępnie do końca września, w innych wystarczy do lutego, ale raczej we wszystkich wystarczy do końca lutego.
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: Kraina_czarow »

Podnoszę temat, żeby nie zakładać nowego.
Czy komuś się tego udało dokonać?
Przed chwilą dzwoniłam do OKE Wrocław, bo chcę pisać maturę we Wrocławiu. Usłyszałam od jakiejś kobity tam wielkie NIE i koniec. Podałam jej swój powód, to mnie wyśmiała.
Ze względu na studia tutaj i pracę trudno mi będzie przyjechać w środku tygodnia 200 km do Katowic (nie będę jechać samochodem). I to na dwie matury w odstępie kilku dni

Tego już nie mówiłam ale nie mam gdzie spać. A nie widzę tego, żeby jechać o 4 rano z Wrocławia do Katowic, a nóż coś się stanie i nie zdążę! :O
(rodzina nie wie o tym, że mam plan poprawić maturę, a taki przyjazd nagle z dupy to budzi podejrzenia, nie wyjde rano przecież o 9 z domu i nie wrócę za 3 godziny z rumieńcami na twarzy, i co powiem, że wychodzę do znajomej )
A więc? Czy komuś udało się przenieść i powód studiów i pracy był wystarczający?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, o 09:56 przez Kraina_czarow, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: randomlogin »

Generalnie tak, ale jak juz wspominano - to zalezy od OKE. W niektorych to proste, w niektorych nieosiagalne - musisz poszukac informacji o tym do ktorego nalezysz. Albo po prostu poswiecic 10 minut, napisac podanie i je zlozyc - tez sie dowiesz.

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: _włóczykij »

A Czy jak jutro zostałaby wysłana deklaracja maturalna + prośba o pisanie w innej szkole (30 grudnia) przez pocztę to czy byłoby to ważne, bo liczy się data nadania czy jak dotrze?
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: tista »

Wyślij jeszcze dzisiaj. Podanie ma być złożone do 31 grudnia - tutaj OKE ma na myśli wpisanie daty i przybicie pieczątki przez przyjmującego deklarację, a żeby przyjmujący deklarację ową pieczątkę przybił, musi tą deklarację dostać, a więc z tego wynika, że deklaracja powinna do 31 już być w Twoim LO. Czkolwiek, jeśli w sekretariacie Twojego liceum pracują w miarę normalne osoby, to mimo, że deklaracja dotrze kilka dni po terminie wpiszą tam wcześniejszą datę. A przynajmniej tak było u mnie, moja znajoma trochę spóźniła się ze złożeniem wniosku w zeszłym roku.
No i wpisz na tej deklaracji datę sprzed 24 grudnia.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: randomlogin »

A jakie to ma znaczenie jaka date wpisze? Pewnie, najlepiej popelnic przestepstwo przeciwko dokumentom w imie tak gowbianej sprawy. I to jeszcze niepotrzebnie, przeciez na przesylce i tak jest data nadania. I w ogole polecam poczytanie kpa a nie opowiadanie glupot.

Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: tista »

A skąd ktoś ma wiedzieć, czy wypełniła tenże wniosek 22 czy 30 grudnia?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: randomlogin »

Znikad. Przestepstwo jest tez wtedy jak nikt nie wie. Moze ciebie tego nie nauczyli. Ale przede wszystkim jest to w tej sytuacji KOMPLETNIE bez sensu i potrzeby. Mozna tez wpisac date sprzed pol roku. Po co?

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury w innej szkole

Post autor: _włóczykij »

randomlogin, czyli jak wyślę jutro będzie w porządku? bo liczy się nadanie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości