Matura rozszerzona z biologii po humanie

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Flawes
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2015, o 18:48

Matura rozszerzona z biologii po humanie

Post autor: Flawes »

Witam serdecznie! Jestem aktualnie w drugiej klasie liceum na kierunku humanistycznym. Kierunek wybrałam z własnej decyzji- po prostu te przedmioty interesowały mnie najbardziej. Oceny miałam (i mam nadal) bardzo dobre, więc nie byłoby, prawdę mówiąc, problemu z dostaniem się do żadnej szkoły. Niedawno stwierdziłam, że chciałabym iść na pielęgniarstwo. Biologia zawsze dobrze mi szła, ale można się domyślać, że aktualnie na kierunku humanistycznym (pol-his-ang) jej poziom jest śmieszny. Dobrze wiem, że aby zdać rozszerzenie z biologii i dostać się na wymarzone studia musiałabym porządnie przysiedzieć w domu nad książkami, ale to mnie nie przeraża Chciałabym jedynie dowiedzieć się, czy jest jakieś repetytorium, które obejmuje CAŁY materiał, który jest wymagany na rozszerzonej maturze z biologii? Po prostu ucząc się, chciałabym mieć pewność, że jestem na poziomie biol-chemu, a moja praca nie pójdzie na marne Czy ktoś może polecić mi jakąś książkę, czy lepiej zainwestować we wszystkie podręczniki, które przerabiają klasy z rozszerzoną biologią?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Matura rozszerzona z biologii po humanie

Post autor: sassa »

Ja byłam po matfizie i tez uczyłam sie sama od zera do matury z biologii R. Kupiłam zarówno podręczniki operonu do wszystkich 3 klas jak i repetytoria (pylka-gutowska i vademecum operonu). Do tego robiłam bardzo duzo arkuszy i zadań maturalnych. )
Tyle ze nie wiem czy teraz do nowej matury nie ma jakichś świeższych tytułów, ja zdawałam w 2014
Flawes
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2015, o 18:48

Re: Matura rozszerzona z biologii po humanie

Post autor: Flawes »

Bardzo dziękuję
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Matura rozszerzona z biologii po humanie

Post autor: Blathmac »

Akurat repetytorium Pyłki nie powala poziomem i nie przygotowywałbym się z niego do matury. Podstawa to jakiś dobry podręcznik i zbiory zadań Witowskiego i Omegi, w których masz zadania maturalne podzielone tematycznie
Powodzenia!
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Matura rozszerzona z biologii po humanie

Post autor: ryniofit8000 »

Blathmac, lepiej kupić Pyłkę niż Witowskiego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości