MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: MATURA 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

rebelheart pisze:Nitrogenium32 Fajny blog Ty to potrafisz podnieść na duchu ^^
W jakim sensie?
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

W jakim sensie podnieść na duchu czy w jakim sensie fajny blog?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: MATURA 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

W jakim sensie podnieść na duchu.
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Byłeś lekko zielony z biologii, potem wszystko to nadrabiałeś, potem rzuciłeś i tydzień przed maturą wróciłeś do biologii i wynik 72% Na szczęście w 2 klasie uczyłem się regularnie, teraz w 3 klasie tylko genetykę z Panią dobrze omówiliśmy, resztę zostawiła bo nikt poza mną nie zdaje matury D Więc może tak jak Ty mi się uda i na +85% napiszę
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: MATURA 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

rebelheart, wystarczy chcieć I nie wolno się poddawać. Różne rzeczy się zdarzają, jak np. to, że nie mogłem ścierpieć roślin w II klasie, a teraz na studiach w botanice jestem zakochany po uszy
rebelheart pisze:resztę zostawiła bo nikt poza mną nie zdaje matury
Na biol-chemie?
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

To biol-geo Dlatego sam nadrabiam chemię, ale jej się jakoś nie boję ^^ Chyba wszyscy nie lubią roślin w liceum

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: MATURA 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

rebelheart pisze:Chyba wszyscy nie lubią roślin w liceum
Jeśli dlatego, że jest dużo materiału, to chyba nie potraficie sobie wyobrazić, jak wygląda botanika farmaceutyczna. (No i nazwy łacińskie są czymś całkowicie normalnym).
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Tu nie chodzi o ilość materiału Jakoś nie czuję, żeby go było nie wiadomo ile Jest go w sam raz dla mnie Nie ciekawią mnie rośliny i bardzo trudno mi przez nie przebrnąć, nie lubię też nauki typowo na pamięć dlatego mam trochę problemów z biologią (te makro- i mikroelementy, tkanki (okropność) itp.). Dodatkowo w podręcznikach Operonu (Nie ufam Nowej Erze) szczególnie w odkrywamy na nowo rośliny są napisane beznadziejne, tyle dziwnych nazw ehh
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: MATURA 2016

Post autor: szymek48 »

W Nowym Roku chciałbym życzyć wszystkim wytrwałości w realizowaniu swoich planów maturalnych
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: MATURA 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

rebelheart pisze:tkanki (okropność)
Tkanki roślinne są piękne pod mikroskopem. Coś wspaniałego.
rebelheart pisze:nie lubię też nauki typowo na pamięć
To przyjdzie samo. Też miałem problemy z kuciem, ale teraz jest to dla mnie normalne. Studia bardzo zmieniają człowieka.
rebelheart pisze:tyle dziwnych nazw ehh
Hahahaha, np? Pięciornik kurze ziele, centuria tysiącznik, glediczja, welwiczja? To normalka, cieszcie się, że nazw łacińskich się nie uczycie.
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Pewnie są piękne, tylko skąd wezmę mikroskop i preparaty tkanek? I jak mam się uczyć z preparatów XD

A te dziwne nazwy to : mikrosporofile tworzą mikrosporofilostany, mikrosporangia , mikrosporocyty, mikrospory i jak ja mam się tego nauczyć? Wszystko mi się miesza i nie wiem, kiedy co i gdzie Pomijam jakieś dziwne nazwy, które czytam pierwszy raz jak tapetum, o których nawet moja Pani od biologii nie mówiła
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: MATURA 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

rebelheart pisze:skąd wezmę mikroskop i preparaty tkanek? I jak mam się uczyć z preparatów XD
To dopiero na studiach. Każdy ma swoje stanowisko z mikroskopem, a preparaty robi się samemu, z liści łatwo, z łodyg i korzeni dużo trudniej, ale jeśli zrobi się wyjątkowo cienki przekrój poprzeczny, przepięknie widać tkanki. Coś w rodzaju tego:

Kod: Zaznacz cały

en.wikipedia.org/wiki/File:Stem-histology-cross-section-tag.svg
(my barwimy to na czerwono).

Ech pamiętam te cykle rozwojowe roślin. Nic się na to nie poradzi, trzeba to zakuć i tyle. Chociaż te nazwy nie są takie dziwne, jak na moje oko są jeszcze normalne.
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Może one nie są, dziwne, ale są tak podobne do siebie, że wszystko mi się miesza i jak to się czyta w podręczniku i w jednym krótkim akapicie pojawia się tyle takich samych nazw, różniących się końcówką to mózg eksploduje

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości