Nasiona na kiełki

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Mike2205
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2011, o 15:48

Nasiona na kiełki

Post autor: Mike2205 »

Mam może głupie pytanie, ale bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi
Co to są te nasiona ma kiełki. Czy po zasadzeniu ich otrzymam normalną roślinę? Z góry dzięki za odpowiedź
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Nasiona na kiełki

Post autor: WojtekB »

Mike2205 pisze:Mam może głupie pytanie, ale bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi
Co to są te nasiona ma kiełki. Czy po zasadzeniu ich otrzymam normalną roślinę? Z góry dzięki za odpowiedź
Szczerze pisząc to niczym szczególnym. Po prostu są bardziej selektywnie wybierane, nie są zaprawione żadnym środkiem biobójczym, jednak co za tym idzie są trochę droższe po wysianiu powinno coś z nich wyrosnąć.
marin
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:24

Re: Nasiona na kiełki

Post autor: marin »

wyrosną na pewno kiełki, myślę że ja takie nasiona znajdą się w ziemi i będą miały odpowiednie warunki do wzrostu to także wyrośnie z nich roślinka. może mniej dorodna, ale na pewno wyrośnie:)
buuka
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 20:13

Re: Nasiona na kiełki

Post autor: buuka »

Kiełki są zdrowsze niż ziarno (lepiej je trawimy i przyswajamy z nich więcej witamin, białka, mikroelementów) warto je jeść bo stanowią uzupełnienie diety, dają zastrzyk energii i są źródłem witaminy C. Przykładowo kiełki soczewicy zawierają kwas foliowy, kiełki lucerny stanowią źródło żelaza, brokuły stosowane są w profilaktyce nowotworów.
naniulka
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 08:53

Re: Nasiona na kiełki

Post autor: naniulka »

z kiełków można robić różne pyszne rzeczy, na przykład surówki, w sensie nie tylko z nich, ale z nimi jako dodatek kiełki też są fajnym = smacznym + ciekawym dodatkiem do kanapek, zamiast np. szczypiorku lub sałaty
buuka
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 20:13

Re: Nasiona na kiełki

Post autor: buuka »

jako dekoracja też są używane do różnych dań
Awatar użytkownika
Kwiatowa Wróżka
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2015, o 14:36

Re: Nasiona na kiełki

Post autor: Kwiatowa Wróżka »

Nasiona na kiełki to doskonały dodatek do kanapek i sałatek. Są zdrowe, więc warto zainteresować się ich tematyką. Tutaj znajdziesz trochę rodzajów nasion na kiełki: [mod] Szczególnie polecam kiełki rzeżuchy bo są bardzo uniwersalne. Do sałatek polecam kiełki fasoli mung.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości