OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: Hyper »

Oceniam tylko to co mozna zobaczyc na zdjeciu, a wiec rozdzielczosc (co innego policzyc a co innego zobaczyc w praktyce. CA porownywalne, wiec sie do tego nie odnioslem.

na + dla fluora WD i DOF, ale to bylo wiadomo.

PF10x jest dla mnie wystarczajacy jesli chodzi o jakosc, ale nigdy nie mialem do czynienia z PA10x, wiec moze tez bym sie zdziwil o ile jeszcze lepiej mozna.

Jesli jednak bym mial dac 400$ za PF albo 500€ za PA to biore tego drugiego. Jakos bym przezyl male DOF i WD
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: Boguslaw »

Wracając do postu JohnyM:
"Ciekawy coś. Chyba lomo albo Zeiss - Napisane: N sty 03, 2016 17:52

Czy dobrze myślę, że ten spust migawki sprzęgnięty ze zmianą toru wizyjnego głowicy powinien dawać rozdział światła 100:0 i 0:100
Natomiast po zwolnieniu spustu migawki całe 100% światła jest z powrotem automatycznie kierowane w tor okularowy?
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: planapo »

Oceniam tylko to co mozna zobaczyc na zdjeciu, a wiec rozdzielczosc (co innego policzyc a co innego zobaczyc w praktyce.
ja tez wole zobaczyc zdjecie niz patrzec w wyliczenia i wzory
PF10x jest dla mnie wystarczajacy jesli chodzi o jakosc, ale nigdy nie mialem do czynienia z PA10x
CFI PF 10 jest w zasadzie tej samej wielkosci co PF/PA 4x, dlatego do stackow i duzych obiektow jest praktyczniejszy, trudno oswielta sie z zewnatrz obiekty uzywajac PA 10x da sie, ale jest to juz utrudnione.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: Hyper »

CFI PF 10 jest w zasadzie tej samej wielkosci co PF/PA 4x, dlatego do stackow i duzych obiektow jest praktyczniejszy, trudno oswielta sie z zewnatrz obiekty uzywajac PA 10x da sie, ale jest to juz utrudnione.
Jeszcze pytanie czy z PA4x/PF4x dziala DIC na Nikonie (wiem, ze oficjalnie nie)?
JohnyM

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: JohnyM »

No to zobaczyliśmy, że jeśli chcemy robić zdjęcia okrzemek przez 4x, to obowiązkowo apo!

[at] - tak to wygląda! Bardzo ciekawe urządzenie. Wcześniej takiego nie widziałem, a knif brzmi bardzo praktycznie.
Kupiłeś tą trino zeissa z allegro?
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: jacekp-bio »

150W na halogenowej lampie + 4 światłowody, powinno skutecznie zastąpić Biolarowy prawie niedostępny OH1.

Pozostaje do zabawy przygotowanie zestawu soczewek + małe modyfikacje układu zasilania + modyfikacje wyjścia zasilającego.

arcypiekna przeginka cenowa

ebay.com/itm/64634-HLX-150W-15V-GZ6-35-OSRAM-EFR-A1-232-gz6-35-optic-endoscope-64634HLX-Germa-/221951497386
Załączniki
DSCF1797.JPG
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: planapo »

Jeszcze pytanie czy z PA4x/PF4x dziala DIC na Nikonie
jest cos na ksztalt dic nawet bez slidera moge sprawdzic ze sliderem.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: Boguslaw »

JohnyM pisze:Kupiłeś tą trino zeissa z allegro?
Niestety ktoś był hojniejszy ode mnie, moje 200 zł okazało się za małe :-(
Sama usterka teoretycznie wyglądała na prostą-mechaniczną (jak by było naprawdę nie mam pojęcia) ?
Z ciekawości oraz skorzystania porady fachowca na przyszłość , ile Ty byłbyś w stanie zaryzykować-zainwestować w tą konkretną aukcję?
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: jacekp-bio »

Boguslaw pisze:Niestety ktoś był hojniejszy ode mnie, moje 200 zł okazało się za małe :-(
Sama usterka teoretycznie wyglądała na prostą-mechaniczną (jak by było naprawdę nie mam pojęcia) ?
Z ciekawości oraz skorzystania porady fachowca na przyszłość , ile Ty byłbyś w stanie zaryzykować-zainwestować w tą konkretną aukcję?
Jeżeli mogę się przyłączyć - szkoda, ze się Tobie nie udało. Bo czekałem na opis tego urządzenia - sam szukam czegoś co by mi pomogło doczepić aparat.

Jeżeli ja miałbym licytować - postawiłbym na konia około 450 zł. Do maksymalnie 500,10 zł. Najważniejsze w tym wszystkim jest by droga optyczna nie była uszkodzona - każda usterka mechaniczna jest do naprawienia lub przynajmniej do próby naprawienia.
JohnyM

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: JohnyM »

Nie powiem, bo ja się na aukcjach nie biję Ale teraz trafiłem prawdziwą perełkę. pokażę jak przyjdzie. Nie wiedziałem, że PZO robiło takie coś.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: Boguslaw »

JohnyM pisze:Nie powiem, bo ja się na aukcjach nie biję
Też się (jeszcze) nie biłem, po prostu standardowo zapytałem sprzedającego czy mogę spokojnie czekać na zakończenie aukcji z możliwością strzału przez Snipa -)
No i się zaczęło -D

Myślę-przypuszczam-nie wiem, że w cenie tej przedwcześnie zakończonej aukcji istotne było:
".to jest kaseta na fitry barierowe do FL DIA Zeissa. - Napisane: Śr sty 06, 2016 15:57
Pewnie to rzadziej spotykany model głowicy?

Dla mnie istotne było czyste trino za małe pieniądze do Zeiss i Lomo, więc nie bardzo miałem ochotę ryzykować, w jakby nie patrzeć w niepewny zakup -)
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: jacekp-bio »

Pierwsze testy oświetlacza do Biolara w wersji światłowodowej. 150 Watów na 21V lampie kosztującej od 49 zł do 70 zł. Sam zasilacz (impulsowy) dostarcza 28,3V do oświetlacza (wymaga 24 lub 28V), w oświetlaczu jest układ rezystorów i napięcie podawane na lampie wynosi około 21V. Jest możliwość przebudowy układu do lampy 15V (tańsza lampa) jednak . taki układ musiałby wyrobić 10A. Koszt przebudowy na 15V nie jest całkowicie opłacalny

Cel działania jest w miarę prosty - oświetlacz do Biolara na tyle mocny i dobry by zastąpić prawie niedostępny OH1.

Pozostaje pytanie - jak najlepiej przygotować układ optyczny do takiego oświetlenia ?
Załączniki
DSCF1799.JPG
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pyt

Post autor: LoginPiotrusia »

Leksykon mikroskopii:

Kod: Zaznacz cały

e-mikroskopy.pl/blog-o-mikroskopach/leksykon-mikroskopii/
-może by to gdzieś umieścić dla początkujących?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości