Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JohnyM

Re: Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Post autor: JohnyM »

jacekp-bio pisze:.czy lustra dichotomiczne od projektorów LCD albo DLP i nie szukam po ZEISS i OLYMPUS bo nie ma minimalnych szans by to kupić.
Super! Po straceniu cierpliwości z HBO buduję colibri". Mam już lustra dla B+G, UV + Vis. Szukam lustra na 405nm + vis. Masz może coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Post autor: planapo »

który admin do usunięcia konta
Wlasciciel portalu lub oddelegowany przez niego admin forum. Moderator dzialu taki jak ja, albo moderator globalny nie ma takich uprawnien. Moge pousuwac wszystkie posty i tematy i zostanie puste zerowe konto.

Po aferze z odejsciem zasluzonych moderatorow wynikajacej z ogolnej polityki nowych wlascicieli na chwilke pojawil sie nowy admin (chyba renovatio"), ale to byl moment, potem zniknal. Najaktywniejsza grupa starych uzytkownikow od jakiegos czasu buduje nowe forum (biore w tym swoj skromny udzial), ktore ma pod kontrola, nasz dzial jest prawdopodobnie jedynym, ktory tu ciagle na dobre zyje.
Po straceniu cierpliwości z HBO buduję colibri".
Wow. Powodzenia i koniecznie dziel sie swoimi doswiadczeniami.

Panowie bez wulgaryzmow prosze, kropkowanych rownież
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum - na zawsze

Post autor: LoginPiotrusia »

Ojej, chciałem pochwalić Alphaphota-2 i pomyliłem wątki
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Post autor: jacekp-bio »

JohnyM pisze:Super! Po straceniu cierpliwości z HBO buduję colibri". Mam już lustra dla B+G, UV + Vis. Szukam lustra na 405nm + vis. Masz może coś w tym stylu?
Specyfikacja jest taka:

W przypadku projektorów z pryzmatem X

mamy dwa lustra: od 420 nm do 490nm oraz od 490 nm do 580 nm

Więcej informacji:

Kod: Zaznacz cały

books.google.co.uk/books?id=3TXqjrlDRQcC&g=PA85&lpg=PA85&dq=LCD++projector+optic+nm&source=bl&ots=lrXG8QPdyA&sig=u5GinyvcM96Xl-bf-OuHbHMJO6Y&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwijh7DzvqHKAhXDtBQKHaj1CbAQ6AEIKTAB#v=onepage&q=LCD%20%20projector%20optic%20nm&f=false
od strony 81, jeżeli Będziesz potrzebować układ optyczny z pryzmatem X to nie będzie problemem by podesłać.

Dodatkowo ciekawe informacje są tutaj:
openoptogenetics.org/index.php?title=DLP_Projection
JohnyM

Re: Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum - na zawsze

Post autor: JohnyM »

No, Alphapohot 2 to całkiem niezły mikroskop na początek. Co prawda konstrukcja na poziomie studenckim/rutynowym (młodszy e200) ale pozwala na szeroki wachlarz technik z japońską jakością!
JohnyM

Re: Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Post autor: JohnyM »

Hmm ciekawa sprawa, dzisiaj wrzuciłem moje lustra na spektrometr i okazało się że UV jest właśnie V". i to pochodzi z kostki olympusa. ciekawe skąd taka pomyłka. Także zostało mi jeszcze lustro UV / VIS i to chyba nie będzie się dało obejść domowymi sposobami. Choć myślę o jakiejś szybie z powłoką UV, teoretycznie to jest takie dichro.
Po straceniu cierpliwości z HBO buduję colibri".

Wow. Powodzenia i koniecznie dziel sie swoimi doswiadczeniami.
Mam dużo więcej takich projektów (makroskop, met3 na dia/epi, motofocus, colibri", skan laserowy), na razie wszystko niedokończone bo utknę na jakimś detalu Jak coś skończę to pokażę efekt.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Post autor: planapo »

Jeszcze raz powodzenia

A Wasze posty to chyba do fluorescencji pasuje przeniesc, chyba ze chcecie osobny watek dla tego typu projektu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości