Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

Czy język obcy rozszerzenie jest mnożone 2razy? W Olsztynie.

SmalecTropikalny
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2015, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: SmalecTropikalny »

Jak tam próbne?
Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

niemiecki podst 78 a rozsz 80 bio 85 :p
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Chimera »

Matthiu pisze: Lecz nie o tym chciałem. Jest może tutaj jakaś weterynaryjna dusza, która chciałby połączyć weterynarię z zamiłowaniem do podróży i poznawaniem świata? Planuję odbywać praktyki weterynaryjne w Afryce lub Azji. Chciałbym tak naprawdę móc pomagać i pracować przy ratowaniu dzikich zwierząt i wielu innych zagrożonych i jednocześnie pięknych gatunków którym człowiek cały czas daje w kość". Zdążyłem już poznać nawet 2 naprawdę świetne dziewczyny który taki plan wdrożyły w życie i swoje praktyki weterynaryjne opisują je na swoich blogach

Kod: Zaznacz cały

projectwildlife.wordpress.com/category/zrealizowane-projekty/operacja-dzika-afryka/ 
Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

Czy na weterynarii są jakieś egzaminy wewnętrzne w procesie rekrutacji oprócz konkursu świadectw maturalnych

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Olax pisze:Czy na weterynarii są jakieś egzaminy wewnętrzne w procesie rekrutacji oprócz konkursu świadectw maturalnych

Nie ma, tylko matura. Ew olimpiada, ale nie wiem gdzie
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kami_il »

Olax, nie, nie mieszkam, ani nie mieszkałem w akademcu, choć na początku tak często tam bywałem, że co poniektórzy myśleli, że jednak tak
I tak, w Oln język obcy(tak jak każdy inny przedmiot na rozszerzeniu) jest liczony razy dwa
Awatar użytkownika
kajka_b
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2016, o 06:16

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: kajka_b »

Cześć wszystkim!

Podobnie jak wy marzą mi się studia weterynaryjne, ale zaliczam się chyba do tych starych", jedne studia już mam za sobą Natomiast jako że nie są one w żaden sposób powiązane z weterynarią (kierunek Matma i Statystyka), a dodatkowo nie pisałam polskiej, a zagraniczną maturę, to przyjdzie mi w maju startować do matury. Trochę się pogubiłam w tym, jakie przedmioty muszę w końcu zdawać (oprócz biologii i chemii oczywiście), ale zagłębię się w forum maturzystów i poczytam o tym.

Ciekawa jestem, czy ktoś z was też startuje jako starszy student? Osobiście za tydzień stuknie mi 23 lata, ale na realizację marzeń chyba nigdy nie jest za późno

Na pierwszym miejscu marzy mi się Lublin
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

kajka_b pisze:
Ciekawa jestem, czy ktoś z was też startuje jako starszy student? Osobiście za tydzień stuknie mi 23 lata, ale na realizację marzeń chyba nigdy nie jest za późno
Na pewno nie będziesz sama, na wecie jest sporo osób, ktore juz mają za sobą jakieś studia ukończone albo przerwały po kilku latach Czasem kierunki typu zootechnika, pielęgniarstwo, dietetyka, a czasem zupełnie odmienne jak architektura krajobrazu albo germanistyka
23 lata to tez nie jest jeszcze jakos pozno, jak ja zaczynalam to byly osoby kolo 30, a nawet jedna pani po 40 ( chociaz do konca pierwszego roku nie dotrwala ) Takze wydaje mi się, ze za pozno nigdy nie jest
Zyczę powodzenia i duzo punktow na maturze
Awatar użytkownika
kajka_b
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2016, o 06:16

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: kajka_b »

Kas_ia pisze:
kajka_b pisze:
Ciekawa jestem, czy ktoś z was też startuje jako starszy student? Osobiście za tydzień stuknie mi 23 lata, ale na realizację marzeń chyba nigdy nie jest za późno
Na pewno nie będziesz sama, na wecie jest sporo osób, ktore juz mają za sobą jakieś studia ukończone albo przerwały po kilku latach Czasem kierunki typu zootechnika, pielęgniarstwo, dietetyka, a czasem zupełnie odmienne jak architektura krajobrazu albo germanistyka
23 lata to tez nie jest jeszcze jakos pozno, jak ja zaczynalam to byly osoby kolo 30, a nawet jedna pani po 40 ( chociaz do konca pierwszego roku nie dotrwala ) Takze wydaje mi się, ze za pozno nigdy nie jest
Zyczę powodzenia i duzo punktow na maturze
Super, dzięki wielkie
Paukot
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2016, o 10:04

[Link] Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Paukot »

kajka_b pisze: Ciekawa jestem, czy ktoś z was też startuje jako starszy student? Osobiście za tydzień stuknie mi 23 lata, ale na realizację marzeń chyba nigdy nie jest za późno
Cześć,
28 lat się melduje, więc nie jest z Tobą aż tak źle w dodatku ja z maturą obudziłam się kilka dni temu i mimo krótkiego czasu, jaki został na przygotowania, zamierzam i tak podejść do realizacji marzenia. Nigdy nie jest za późno.
"Powołanie poczułam latem, potem uznałam, że jestem za stara, by zaczynać ponad pięcioletnie studia, jednak ciągle coś czytam w temacie i wciąż czuję silny pociąg. Nauka od stycznia (już prawie od lutego) będzie istnym szaleństwem, ale może nie czymś niemożliwym?
W każdym razie. są starsi od Ciebie w dodatku opóźnieni
Pytałam o potrzebne materiały w wątku Podręczniki (podreczniki-vt12498-915.htm) Poradzicie coś? Mam na razie tylko Bilogię Villego (starą) i notatki Persila (biol,chem). Wiem, że temat był wielokrotnie wałkowany, większość z Was jest obłożona przeróżnymi materiałami od września, macie więc już jakieś rozeznanie, natomiast ja czuję się skonfundowana. To, co jedni polecają, inni odradzają, nie wiem już zupełnie jakie podręczniki i jakie zbiory zadań wybrać, ucząc się od zera. Villee wydaje mi się napisany bardzo przystępnie i przejrzyście, czytam go z wielką przyjemnością.
bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: bluvelvet0811 »

Do nauki na maturę z biologii polecam pięcioksiąg z PWN. Fakt, uczyłam się na maturę juz ponad 2 lata temu i nie wiem czy nadal to istnieje, ale jak coś to można poszukać w antykwariacie. Dzięki temu ładnie sobie poprawiłam wynik z biologii i dostałam sie na wete na SGGW A z chemii polecam standardowo Witowskiego Ville zawiera troche za dużo informacji niż potrzebne jest to na maturę, a i polecam kupić już jak coś nowszą wersję, bo jednak odkrycia i badania trwają i coraz to nowych rzeczy dochodzi, których to może nie być zawartych w starszych wydaniach.

Sorinika
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Sorinika »

Na jakie uczelnie startujecie?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość