uklad szkieletowy

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
bamp
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2007, o 21:35

uklad szkieletowy

Post autor: bamp »

jaki wpływ ma dieta szczególnie w okresie niemowlęcym i dziecięcym na stan układu szkieletowego uzasadnij odp
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: uklad szkieletowy

Post autor: agatha_89 »

Dieta ma bardzo duży wpływ na rozwój układu szkieletowego dziecka, ponieważ w tym czasie układ szkieletowy się najbardziej kształtuje, kości rosną . To chyba oczywiste.
bamp
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2007, o 21:35

Re: uklad szkieletowy

Post autor: bamp »

no tak tylko że nie wiem jak to uzasadnić bo muszę o tym dość dużo napisać nie tylko jednym zdaniem
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: uklad szkieletowy

Post autor: badger »

Poczytaj o wapniu i jego roli w budowie komórek kostnych.

[ Dodano: Nie Wrz 23, 2007 00:01 ]
a później jeszcze możesz poszukać w necie/książkach które produkty zawierają dużą jego ilość
Ropalium
Posty: 41
Rejestracja: 20 lis 2015, o 22:25

Re: uklad szkieletowy

Post autor: Ropalium »

Jeśli chodzi o rodzaje połączeń kości to mamy ścisłe, półścisłe i wolne(ruchome).
I jak to jest z więzozrostami np. szwy, bo niektóre źródła zaliczają je do półśćisłych, a inne do ruchomych.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: uklad szkieletowy

Post autor: Mårran »

Nie dość, że laureat złotej łopaty, to jeszcze post bez sensu. Nawet spam porządny to nie jest
Pani Buka
Ropalium
Posty: 41
Rejestracja: 20 lis 2015, o 22:25

Re: uklad szkieletowy

Post autor: Ropalium »

Może źle sformułowałąm wypowiedź,
I jak to jest z więzozrostami np. szwy, bo niektóre źródła zaliczają je do półśćisłych, a inne do ruchomych.
poza tym zamiast ruchomych powinno być ścisłych.

Napisałam tego posta, bo nie jestem pewna do jakiego rodzaju połączeń kości zalicza się szwy i wolę się po prostu zapytać niż np. stracić punkty na maturze przez małą niejasność.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości