Wiązanie koordynacyjne we wzorze kropkowym

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Wiązanie koordynacyjne we wzorze kropkowym

Post autor: castle »

Nie wiem jak to narysować. Czy wystarczą tylko 2 kropki przy donorze, czy też trzeba narysować 2 kropki przy donorze i strzałkę ale nie łączyć kropek. Mam nadzieję, że jasno to napisałam. Proszę o pomoc.

man
Posty: 40
Rejestracja: 22 gru 2015, o 22:39

Re: Wiązanie koordynacyjne we wzorze kropkowym

Post autor: man »

Ze tez takie rzeczy sa problemem. Nigdy sie nad tym nie zastanawialem. Zobacz jak jest w Twojej ksiazce. Strzalka bowiem oznacza wiazanie (i jego kierunek) a kropki dostepne elektrony walencyjne, ew. kreska oznacza pare elektronow (nie sa to polaczone kropki choc mozna to tak rozumiec). Wg. mnie rysujac strzalke (wiazanie) nie music dodatkowo zaznaczac tych elektronow bo wiadomo ze one pochodza od miejsca poczatku tej strzalki.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Wiązanie koordynacyjne we wzorze kropkowym

Post autor: adamantan »

Sama strzałka wystarcza, ale od jakiegoś czasu na poziomie maturalnym jest moda", aby ta strzałka miała jeszcze podstawkę, czy to w formie kreskowej czy kropkowej. Jest to oczywiście stricte nieprawidłowa symbolika.
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Wiązanie koordynacyjne we wzorze kropkowym

Post autor: castle »

Dziękuję

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości