obcinanie

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

obcinanie paznokci

Post autor: Joanna pirania »

hej mam pytanie mam dwie młode fretki mają około 3 miesięcy i wiem że trzeba im obcinać pazurki jak często trzeba je obcinać i czym najlepiej żeby im nie zrobić krzywdy? jeszcze nigdy nie obcinałam pazurek fretką dlatego proszę o odpowiedz pozdrawiam
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: obcinanie

Post autor: Norbi »

najlepiej jest to robić u weterynarza, ale czasami to i on tego nie potrafi.
Obcinałem nie tylko tchórzofretkom ale i szczurom i innym gryzoniom więc sie mogę wypowiedzieć a więc:
Obcinamy cążkami do paznokci(ale świetnie zaostrzonymi aby nie rozdwoić pasnokcia)
Cięcia dokkonujemy kawałek za miejscem gdzie kończy się nerw.ogólnie obcinać najelepiej wtedy gdy fretce paznokcie już się zaginają i a palce nie dotykają podłoże(jeśli uda nam się wsunąć kartkę pod pazury to jeszcze nie obcinajmy)


Główny problem to to, żeby utrzymać frętkę w jednym miejscu
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: obcinanie

Post autor: funcia »

Problem żeby utrzymać fretkę w jednym miejscu to jest racja. Ale można ją wyciągnąć jak śpi(nie wszystkie są takie że jak sielnie śpią to mozna z nimiwszystko robić) Są specjalne obcinaczki dla fretki Najpierw idż do weta on ci pokaże jak masz to robić a potem juz możesz sama]
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

obcinanie paznokci

Post autor: Joanna pirania »

dzięki bardzo za odpowiedz i pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Lis 30, 2007 22:43 ]
mam pytanie mojej freci pękł paznokieć centralnie przez pół pazurka podzielił się paznokieć na dwie części aż do ukrwienia! nie kuleje normalnie biega ale nie wiem czy on jej sam odpadnie czy musze jej go jakoś obciąć! proszę o odpowiedz!
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: obcinanie

Post autor: Kamila:) »

Witam po dośc długiej przerwie).jeśli chodzi o paznokiec.to wydaje mi sie, że jeśli frecia nie utyka i nic ją nie boli to narazie nie ma powodu do zmartwień)po pewnym czasie paznokiec powinien urosnąc i wszytsko powinno byc już w porządku)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości