Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Mårran »

Uczcie się metabolizmu i komórki, bo to jedyne, co się na leku przydaje D Chyba że wy na farmę, to wtedy roślinki mocno.
Pani Buka
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

Tymczasem ja właśnie zaczynam ferie. W końcu trochę odpoczynku. Te dwa tygodnie po świętach wymęczyły mnie bardziej niż te 4 miesiące przed świętami. No, ale wszystko co złe kiedyś się kończy, bynajmniej na razie

Myśli ktoś z was o olimpiadzie biologicznej?
AgataMaz
Posty: 32
Rejestracja: 14 sty 2016, o 18:31

Re: Maturzyści 2017

Post autor: AgataMaz »

metabolizm jest tragiczny, strasznie trudno nie połapać, no i te nazwy. I w ogóle to chyba nie robiliśmy na chemii redoxów, więc słabo się w tym orientuję jak się tego nauczyć?
Winnie
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2016, o 16:10

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Winnie »

Heej, też jestem w 2 klasie LO na biol-chemie. Jak stoicie teraz z materiałem w szkole? U nas (przed feriami) nicienie na bio i zaczynamy roztwory/stezenia na chemii, ale nie robiliśmy redoksów (Nowa Era). Plus udalo mi się przejsc do finalu z olimpiady o żywieniu

W olimpiadzie biologicznej startowalam, niestety za prace dostalam 43/50 i nie zakwalifikowalam się do okregu.
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

Winnie, straciłaś tylko 7 punktów i nie zakwalifikowałaś się do okręgu? To ile należy mieć punktów za pracę badawczą? Ale nie chciałabyś spróbować jeszcze raz?

U mnie sprawa wygląda tak:
biologia - gąbki
chemia - skończyliśmy pierwszy z trzech podręczników do chemii ("Fundamenty Pazdro), po feriach zaczynami tlenkami
matma - pola figur płaskich
polski - będziemy omawiać Kordiana"
Taebir
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2015, o 15:54

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Taebir »

W poniedziałek już do szkoły, ferie się skończyły. Za szybko, za szybko.
Ja brałem udział w olimpiadzie wiedzy ekologicznej i udało mi się przejść dalej. Raczej to traktowałem jako taką zabawę - pójdę sobie dla beki czy coś, a tu coś takiego.
Na biologii w poniedziałek będziemy kończyć tkanki zwierzęce i pewnie sprawdzian z nich zostanie zapowiedziany. Z chemii sprawdzian ze stechiometrii dopiero, tak wolno się wleczemy teraz. Z polskiego czytam już Lalkę", a z matmy zaczniemy planimetrię chyba, bo omijamy ciągi.
Winnie
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2016, o 16:10

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Winnie »

Nie wiem ile punktów trzeba było mieć, ale próg musiał być brdzo wysoki. :p trochę szkoda, że do okręgu jedyną kwalifikacją jest ta praca badawcza, ale trudno. Być może w następnym roku się zdecyduję, tyle że nie wiem czy z poprawą tej pracy czy z nową.

A ja jeszcze tydzień ferii Na polskim też Lalka", ale posługuję się streszczeniem, zupeelnie nie miałam ochoty na czytanie tego.
Emira
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2016, o 08:35

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Emira »

Witam jestem nowa (i mam nadzieje zostać tu trochę dłużej ). 2 klasa liceum biol-chem-mat. Mam ambicje na lekarski ale niestety na razie są to jeszcze marzenia. Szczególnie biorąc pod uwagę nagłą zmianę nauczycieli (z chemii i biologii) na studentki które właściwie same się ucząno ale trzeba być dobrej myśli W związku z moimi wątpliwościami co do sposobu nauczania mam pytanie, czy tylko u mnie w szkole jedyny sposób przerabiania tematów chemii to omówienie i wykonanie paru ćwiczeń z podręcznika? Żadnych dodatkowych zbiorów, ćwiczeń czegokolwiek. O biologii lepiej nie wspominać bo tam właściwie nikt nic nie robi, czasami niektóre tematy omawia ale reszta to nauka w domu.
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

Emira, my na chemii opieramy się w sumie w całości na Witowskim, niekiedy na maturach i na notatkach naszej sorki. Z biologii nie robimy żadnego zbioru, każdy temat mamy omówiony na lekcji, ale w domu, wiadomo, i tak trzeba się uczyć

Ja już jestem po Lalce i nawet mi się podobała Za to teraz sorka wymyśliła Potop
Na chemii zaczęliśmy roztwory, ale ostatnio dużo lekcji nam przepadło. A z biologii aktualnie płazińce, matma - ciągi

PS: Czy wy też jak macie dużo wolnego czasu zrobicie mniej niż wtedy gdy macie zawalony cały tydzień?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Mårran »

Anaelis77, to chyba normalne, że tak się dzieje
Pani Buka
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Jeśli mam dłuższe wolne, typu ferie, to niezwykle ciężko mi przysiąść i zrobić cokolwiek :

PiotrekSmol
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 15:10

Re: Maturzyści 2017

Post autor: PiotrekSmol »

Jakoś strasznie w tyle jesteście w tyle z materiałem a przynajmniej w porównaniu do mnie.
Ja mam teraz ferie a po powrocie 1 dzień i od razu spr. z aparatu ruchu i skóry
PiotrekSmol
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 15:10

Re: Maturzyści 2017

Post autor: PiotrekSmol »

Jakoś strasznie w tyle jesteście w tyle z materiałem a przynajmniej w porównaniu do mnie.
Ja mam teraz ferie a po powrocie 1 dzień i od razu spr. z aparatu ruchu i skóry
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości