Zbiór zadań do biologii Omega - Iwona Żelazny

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ariana
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2015, o 16:36

Zbiór zadań do biologii Omega - Iwona Żelazny

Post autor: ariana »

Mam pytanie odnośnie zbiorów zadań z wydawnictwa Omega. Chciałam kupić zbiór Iwony Żelaznej z Omegi, jednak takowe znalazłam tylko z 2012/2013 roku. Znalazłam tez zbiór zadań z Omegi do Matury 2016 jednak opracowały go już takie osoby jak Filipska Jadwiga i Jagiełło Małgorzata.
Czy te zbiory bardzo się różnią? Mógłby ktoś wypowiedzieć się o nich, który lepiej kupić, ten starszy który opracowała p. Iwona Żelazna czy ten nowy? Słyszałam dużo pozytywnych opinii o Żelaznej, myślałam że zbiór na 2016 rok również jest przez nią opracowany, teraz mam dylemat który będzie lepszy.
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Zbiór zadań do biologii Omega - Iwona Żelazny

Post autor: kubut »

Podstawowa sprawa to podstawa programowa, którą zdajesz na maturze.

Żelazny zebrała do kupy wszystkie zadania z matur do 2012 i dodała trochę autorskich. O ile dobrze pamiętam, do wszystkich zadań są odpowiedzi. Zbiór zadań dotyczy tzw. starej podstawy.

Omega Filipiak i Jagiełło to seria przygotowująca do matury 2015. Nie ma tam wszystkich zadań, które do tej pory się ukazały na maturach. Wybrane są różne zadania, często rozwinięte (dodano kolejne podpunkty) tak by pasowały do nowej podstawy (2015).
Moim zdaniem atutem tego zbioru jest komentarz do każdej odpowiedzi, za co będą przyznane , a za co nie będą, punkty.

Jeżeli jesteś tzw. nową maturzystką to idź w nowszą Omegę, to podeprzyj arkuszami z lat poprzednich.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości