Poszukuję mikroskopu pomiarowego ze zdjęcia.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
cudaoglaszajo
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2016, o 20:22

Poszukuję mikroskopu pomiarowego ze zdjęcia.

Post autor: cudaoglaszajo »

Witam, jako że jest to mój pierwszy temat, chciałbym się przywitać i zwrócić o pomoc w odnalezieniu polskiego odpowiednika mikroskopu ze zdjęcia(podświetlony na biało uchwyt + mikroskop)

Kod: Zaznacz cały

artcotools.com/deckel-so-soe-microscope.html
powiększenie 20x
pole widzenia 6mm
Zastosowanie: do pomiaru ostrzonych frezów grawerskich z odległości ~~100mm czyli tematyka zgoła odmienna niż prezentowana tutaj na forum, lecz liczę na waszą wiedze w zakresie optyki.

Dotychczas znalazłem kilka pozycji lecz nie mam pewności czy zdadzą egzamin:

Kod: Zaznacz cały

kammar24.pl/mib-mikroskop-trzpieniowy-ze-skala-122x12-mm-powiekszenie-100x-01005062-p-34823.html

Kod: Zaznacz cały

astroshop.pl/stereomikroskopy-zoom/optika-xz-1-mikroskop-pomiarowy-monozoom/p,23537#tab_bar_0_select
lttutaj chyba najbliżej jest do poszukiwanego mikroskopu, lecz zależy mi tylko na jednym elemencie z tej pozycji.

Kod: Zaznacz cały

milso.com.pl/pl/art/731/Teleskop-krotkoogniskowy-8x20
Podsumowując:
Poszukuję mikroskopu pomiarowego ze skalą do pomiaru przedmiotów z odległości ~~100mm. Wielkość/kształt zbliżony z tego linka

Kod: Zaznacz cały

astroshop.pl/stereomikroskopy-zoom/optika-xz-1-mikroskop-pomiarowy-monozoom/p,23537#tab_bar_0_select

Za każdą okazaną pomoc dziękuję.
cudaoglaszajo
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2016, o 20:22

Re: Poszukuję mikroskopu pomiarowego ze zdjęcia.

Post autor: cudaoglaszajo »

Streszczając powyższy wywód poszukuje mikroskopu trzpieniowego o odległości roboczej mieszczącej się w przedziale ~~60-100mm. Jest ktoś w stanie mi pomóc?
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Poszukuję mikroskopu pomiarowego ze zdjęcia.

Post autor: LoginPiotrusia »

.a może po prostu PZO MST-131 z okularem pomiarowym?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości