Pytania co do nauki biologii rozszerzonej.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Pytania co do nauki biologii rozszerzonej.

Post autor: japecznikow »

1. Co lepiej robić żeby zdać dobrze biologie R?:
a) uczenie się z notatek i rozwiązywanie zadań maturalnych działami (mam taki zbiór zadań gdzie zadania z arkuszy sa przepisane prosto do zbioru)
b) uczenie się całego materiału i robienie wszystkich arkuszy

2. Jakie arkusze/zadania lepiej rozwiązywać?:
a) z zakresu podstawowego i rozszerzonego
b) tylko z rozszerzonego

3. Jak najlepiej nauczyć się pisać pod klucz"? Na co zwracać szczególną uwagę? - wszelkie wskazówki mile widzane.

Rozumiem że nie muszę umieć teori w 100% z książek bo nie wszystko będzie ode mnie wymagane tylko pewne części/elementy z danych działów

PS moim celem jest zdać na 90%
Awatar użytkownika
Elika
Posty: 10
Rejestracja: 6 lut 2016, o 19:37

Re: Pytania co do nauki biologii rozszerzonej.

Post autor: Elika »

Nie rozumiem pierwszego pytania. Notatki przecież chyba i tak robione są na podstawie obowiązującego materiału, który musisz znać, więc żadna rożnica.
Co do zadań- to raczej dość indywidualne i zależy od Twojego stanu wiedzy. Niemniej jednak ja wypracowałam na korepetycjach pewien system- jeśli jakiś dział przerabiamy niejako na nowo, tłumaczymy, uczymy się i tak dalej, to zwykle daję zadania typowo na wiedzę i dopiero potem kilkanaście zadań stricte maturalnych z danego działu. Jak już cały materiał mamy przerobiony, to normalnie trzaskamy arkusze
Jeśli zdajesz maturę na poziomie rozszerzonym, to skup się raczej na poziomie rozszerzonym. Z arkuszy podstawowych wyciągać warto tylko ciekawsze zadania, bardziej pod klucz, i tyle.
Na co zwracaj uwagę przy nauce pod klucz"- przede wszystkim na polecenia w pytaniach maturalnych A w podręcznikach stricte- na dość ważne terminy, na które autorzy zwracają szczególną uwagę. Przykładowo- bezpieczniej będzie napisać komplementarne pary zasad połączone wiązaniem wodorowym niż pary zasad połączone wiązaniem wodorowym". Analizuj też udostępnione klucze odpowiedzi do matur.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości