stężenie procentowe i molowe

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
12ewe
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2013, o 11:58

stężenie procentowe i molowe

Post autor: 12ewe »

W 200g wody rozpuszczono 36,5g Na2O. Oblicz stężenie molowe i procentowe otrzymanego roztworu, jeżeli jego gęstość wynosi 1,22 g/cm3.

Wyszło mi: Cp = 15,43%, Cm = 3,16 mol/dm3, ale na Internecie widziałam inną odpowiedź.

Proszę o pomoc.
pesel

Re: stężenie procentowe i molowe

Post autor: pesel »

A wiesz co się stanie z Na2O jak tak sobie wpadnie do wody? Co się kryje za tym rozpuszczono"?
12ewe
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2013, o 11:58

Re: stężenie procentowe i molowe

Post autor: 12ewe »

Nie wiem, więc.?
maria304
Posty: 356
Rejestracja: 17 sty 2014, o 00:07

Re: stężenie procentowe i molowe

Post autor: maria304 »

więc sobie tej wody łyknie, i. domyśl się co dalej
pesel

Re: stężenie procentowe i molowe

Post autor: pesel »

12ewe pisze:Nie wiem, więc.?
Jak masz dostęp do internetu to:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Tlenek_sodu
12ewe
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2013, o 11:58

Re: stężenie procentowe i molowe

Post autor: 12ewe »

No OK,wiem, powstanie NaOH. Ciągle jednak nwm czy rozwiązałam to zadanie dobrze Dziękuję za te komentarze, ale mógłby ktoś tak jednoznacznie odpowiedzieć?

pesel

Re: stężenie procentowe i molowe

Post autor: pesel »

12ewe pisze:Ciągle jednak nwm czy rozwiązałam to zadanie dobrze Dziękuję za te komentarze, ale mógłby ktoś tak jednoznacznie odpowiedzieć?
Oto jednoznaczna odpowiedź: rozwiązałaś to zadanie źle. Policzyłaś stężenie Na2O, którego w roztworze nie ma ponieważ powstał z niego NaOH. Nawet molowe wyszło źle bo pech chciał, że z 1 mola Na2O nie powstaje 1 mol NaOH.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość