Od czego zacząć?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
aga17
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:17

Od czego zacząć?

Post autor: aga17 »

Hej, przygotowuję się do OB, gubię się we wszystkim i moje pytanie brzmi od jakiego działu zacząć i na którym skończyć, myślałam, że zacznę od genetyki, ale stwierdziłam, że może jednak od cytologii i teraz już sama nie wiem
Czy mógłby mi ktoś napisać, krótko w punktach jak to powinno wyglądać?
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Lukas99 »

Najlepiej po prostu rozejrzeć się na forum i poszukać informacji, jest to kopalnia wiedzy na temat OB. Skoro przygotowujesz się do OB i nie wiesz od czego zacząć, to zapewne jesteś w I klasie. Proponuję więc zacząć od 1 rozdziału podręcznika do biologii części I (Nowa Era,
Operon). Osobiście bardzo lubię stare podręczniki do biologii autorstwa Waldemara Lewińskiego i jego książki pomocnicze. Podobno dużo ludzi niezbyt lubi ekologię, więc jest to super wyjście: ekologia jest na szarym końcu wraz z ewolucją .
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Alra »

Cytologia na początek będzie okej.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Smile_Forever »

Też myślę, że cytologia z biochemią na początek jest najlepsza. Często te dwa działy przeplatają się w pozostałych, dlatego rozpoczęcie od nich ułatwia naukę. Jeśli chodzi o kolejność przerabiania pozostałych działów - raczej nie ma to znaczenia, sama często nawet w ciągu jednego dnia przerabiałam pojedyncze tematy z kilku działów, żeby się jednym nie umęczyć . Dobrze jest też podczas nauki przerabiać zadania z danych tematów, żeby wiedza się lepiej utrwaliła .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości