Jak się uczyć?

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Hodowca98
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2015, o 10:11

Jak się uczyć?

Post autor: Hodowca98 »

Witam.
Jestem aktualnie pierwszoklasistą i udało mi się zakwalifikować do II etapu (woj. pomorskie), jednak nie mam pojęcia z czego mam się uczyć
Aktualnie staram się przyswajać reguły ekologiczne z tablic jednak nie wiem czy to na coś się przyda oraz zauważyłem że jest mnóstwo pytań jakie gatunki na tej olimpiadzie, kompletnie nie wiem skąd oni to biorą. Do tego jeszcze te ustawy, szukam czegoś gdzie będą wszystkie ważne ustalenia itp. ale nic nie mogę znaleźć.

I dochodzi problem z magazynami, słyszałem, że są z nich pytania na OWE. Podobno Aura jest dobra, ale strasznie droga, czy czytanie tylko Focusa oraz Świata Nauki będzie przydatne?
Jardir
Posty: 95
Rejestracja: 12 lut 2014, o 21:13

Re: Jak się uczyć?

Post autor: Jardir »

Ogarnij sobie material z ekologii z 3 klasy liceum.
Aury mozesz poszukac sobie w czytelniach, zapytac nauczycielki biologii czy ma jakies numery starsze - Focus i Świat nauki nie maja duzo o ekologii (o ile wgl, bo dawno tego nie czytalem juz) i watpie zeby cos stamtad sie trafilo.
W gatunkach trzeba miec jakies obycie tez, wiadomo. Poczytaj sobie o chronionych, o tych na wymarciu itp.
Warto tez troche wiedziec o parkach narodowych, o jakis dniach ziemii i innych ciekawostkach bo z tego tez sie trafiaja jakies glupie pytania.
No i na koniec wiadomo, globalne ocieplenie, segregacja smieci, zrodla energii odnawialnej itp. Wszystko co sie kojarzy z ekologia xd
Na chomikuj masz pelno testow z owe z poprzednich lat, to sobie sciagnij i porób, albo szukaj informacji w oparciu o to co pytaja w testach.
Katalen
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2015, o 17:00

Re: Jak się uczyć?

Post autor: Katalen »

Ja naprawdę od siebie mogę polecić przeglądanie testów z poprzednich lat i sumienne wyszukiwanie informacji, o które w nich pytają (zwłaszcza z części ustnych). Pytania powtarzają się bardzo często, jak wynika z moich obserwacji, i nawet jeśli coś było kilka lat pod rząd, może się zdarzyć, że będzie także i w tym roku.
Na etapie szkolnym zawsze pytają o multicyklon
Henry311
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2016, o 14:04

Re: Jak się uczyć?

Post autor: Henry311 »

Zgadzam sie z Katalen
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości