Notatki ze studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Padre Morf »

Niektórzy fotki robią na wykładach (bardziej lub mniej dyskretnie - zależy od prowadzącego).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Medycyna Lwów »

schematy na anatomii owszem były pomocne, ale ja za swój notatnik uważałem Skawiny.
Z fizjologii podobnie jak Kardiolog mam duży, cenny zeszyt z rzeczami z zajęć i ważniejszym/ciekawszymi/trudnymi z książek i się parę razy na 3 roku przyznam przydał, zwłaszcza na początku patofizjologii.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Mårran »

Kaamil, ja zapełniłam dwa zeszyty ale nie tyle przez notaki, co przez rysunki i schematy, które na fizjologii były, przynajmniej dla mnie, szalenie pomocne (opłaciło się! )
Padre Morf pisze:Niektórzy fotki robią na wykładach

My z reguły mieliśmy udostępnione slajdy z wykładów, więc nie było potrzeby robienia zdjęć
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas fotki cały czas robią, bo wykładowcy się w większości zasłaniają prawami autorskimi (bezsens). Na mikrobiologii byli na tyle bezczelni, ze zabraniali nawet robić fotek, wszystko trzeba było przepisywać w zawrotnym tempie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Padre Morf »


My z reguły mieliśmy udostępnione slajdy z wykładów, więc nie było potrzeby robienia zdjęć

Jest jeszcze kwestia praw autorskich - nie zawsze więc dają slajdy (chociaż obecnie coraz częściej jest to praktykowane).

Pamiętam jak mi studentka robiąca zdjęcia dała fleszem po oczach
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Medycyna Lwów »

ponoć do celów edukacyjnych wydruki wszelkie można dawać i nie jest to łamanie praw autorskich.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Padre Morf »

Właścicielem praw do wykładów jest uczelnia (bo podpisuje sie umowe o przeniesieniu praw autorskich) i to ona decyduje

A robienie zdjęć na własny użytek nie jest łamaniem praw autorskich.
embi
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2009, o 10:25

Re: Notatki ze studiów

Post autor: embi »

Witam, moje pytanie wyda się wam pewnie banalne, śmieszne i co najmniej dziwne, ale jestem jeszcze szczęśliwym licealistą myślącym w przyszłości o medycynie, więc terminologia studencka jeszcze nie do końca do mnie przemawia:)
Co oznacza termin kolokwium praktyczne i na czym to polega? Są w harmonogramie testy, no to wiadomo co , ale nie domyślam się o co biega z tymi praktycznymi.
Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Kaileena
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:45

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Kaileena »

To zależy z jakiego przedmiotu to kolokwium praktyczne. Z anatomii to zwykle szpilki, czyli takie chorągiewki z numerkami wbite w jakieś struktury anatomiczne na preparacie - musisz je rozpoznać i napisać nazwę łacińską i polską. Z histologii praktyczny polega na rozpoznawaniu szkiełek pod mikroskopem. Uogólniając jest to wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce, zwykle musisz albo coś zrobić (np. z podstaw pielęgniarstwa zmierzyć ciśnienie) albo rozpoznać narząd/tkankę/strukturę.
embi
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2009, o 10:25

Re: Notatki ze studiów

Post autor: embi »

Aha, czyli nie jest z tym chyba tak najgorzej:) dzięki wielkie, a czy mogłabyś mi jeszcze objaśnić jak mniej więcej wyglądają zajęcia praktyczne z anatomii, czyli prosektoria, preparaty, formalina itp? Byłbym Ci bardzo wdzięczny
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Medycyna Lwów »

to SE poszukaj i poczytaj - jest miliony takich tematów na forum, a nie tu zaczynać kolejny śmietnik.
olan
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 17:39

Re: Notatki ze studiów

Post autor: olan »

Sporo notatek znajdziesz tutaj. Posegregowane fajnie jest kierunkami, więc szybko można znaleźć to co nas konkretnie w danym momencie interesuje. Notatek ciągle przybywa, więc polecam.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Smile_Forever »

embi, przede wszystkim historyjki o mdleniu studentów na widok preparatów są bardzo mocno przesadzone Zapach formaliny dla niektórych był nieprzyjemny i nawet zdarzały się osoby którym trochę oczy łzawiły, jeśli preparat był z niej świeżo wyciągnięty, ale na przykład ja w ogóle nie odczuwałam żadnego dyskomfortu, więc to jest kwestia indywidualna, ale generalnie nie ma z tym żadnej tragedii. Same zajęcia jak wyglądają - to zależy od uczelni i na jakiego asystenta się trafi, w mojej grupie oglądaliśmy preparaty i asystent nam objaśniał jakie struktury widzimy, w innych grupach też trochę pytali z teorii, zależy jak się trafiło, ale generalnie było sympatycznie . Na zajęciach tuż przed kolosem robili nam próbne kolokwia albo zaznaczali przykładowe szpilki żebyśmy sobie poćwiczyli rozpoznawanie .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości