Czego NIE należy uczyć się do matury

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Jozek
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2015, o 19:36

Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Jozek »

Witam. Czasu zostało coraz mniej, a ja dopiero zaczynam przygotowania do matury. Sprawdziany nie wychodzą mi źle, próbna z operonu na ~70%. Słyszałem jednak, że aby dobrze zdać maturę należy się dowiedzieć, czego NIE należy uczyć się do matury. Na co NIE należy zwracać uwagi itp. Także prosiłbym o porady/gotowe wskazówki na ten temat.
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: soczka »

Próbna z operonu na 70 % i ty mówisz że źle ci wychodzi ? Przecież ona była w listopadzie a teraz na pewno wiesz więcej. Hmm wszystkiego trzeba się uczyć, a znając cke to i tak na maturze walną takie czytanki, których w żadnym podręczniku nie było.
Jozek
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2015, o 19:36

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Jozek »

soczka pisze:Próbna z operonu na 70 % i ty mówisz że źle ci wychodzi ? Przecież ona była w listopadzie a teraz na pewno wiesz więcej. Hmm wszystkiego trzeba się uczyć, a znając cke to i tak na maturze walną takie czytanki, których w żadnym podręczniku nie było.
Nigdzie nie napisałem, że wychodzi mi źle. Napisałem, że sprawdziany NIE wychodzą mi źle, czyli wychodzą dobrze.
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: soczka »

A fakt sorki. To są właśnie skutki przygotowań do tej głupiej matury. Już nie mam mózgu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Mårran »

Na pewno nie uczyłabym się systematyki. Najlepiej przejrzyj arkusze i zobacz, czego potrzeba. Uwzględniając koniecznie teksty wstępne.
Pani Buka
Jozek
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2015, o 19:36

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Jozek »

M&#xE5rran pisze:Na pewno nie uczyłabym się systematyki. Najlepiej przejrzyj arkusze i zobacz, czego potrzeba. Uwzględniając koniecznie teksty wstępne.
W sprawie arkuszy - gdzie ich szukać? Bo z chemii jest ładny podwieszony temat, natomiast z biologią jest większy problem.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Mårran »

Wiem, że na chomiku krążą. Poza tym nie wiem.
Pani Buka
Jozek
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2015, o 19:36

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Jozek »

A na których wydawnictwach można najbardziej polegać? Bo z tego co wiem OKE Poznań ma dosyć wiarygodne arkusze, ale ciężko znaleźć cokolwiek.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Smile_Forever »

Odradzam WSiP i Operon, OKE Poznań rzeczywiście są godne polecenia, dobrze imitują prawdziwą maturę .
Jozek
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2015, o 19:36

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Jozek »

Okej, a co oprócz systematyki można pominąć i nie zaśmiecać sobie tym głowy?
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Czego NIE należy uczyć się do matury

Post autor: Kamil987 »

Według mnie (przynajmniej ja tak robię ) że głównie kładę nacisk na metabolizm, genetykę, ekologię, komórkę, składniki chemiczne z układów to myślę ze najważniejsze to krwionośny, immunologiczny, hormonalny, wydalniczy, nerwowy. Wydaje mi się, że to jest najważniejsze bo praktycznie zawsze się pojawia a szkoda tracić na takich zadaniach punktów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości