Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Medycyna Lwów »

Galaxia pisze: ostatnio lekarz po doktoracie powiedział mi, że po co studiuję farmację. przecież studia są niepotrzebne, by pracować w sklepie.
)
może za dosadnie, ale technicy farmacji jakby studiów nie mają, a pracują w aptekach.

a co do reszty:
w życiu nikogo się nie uczepiłem, tylko wyrażam swoje zdanie i tyle. Farmacja w obecnych czasach z różnych względów stała się kierunkiem bardzo zdewaluowanym nad czym sam boleję i czego smutną świadomość ma wiele osób wykonujących ten zawód, ale co zrobić - o tym zresztą też tu jakiś czas temu była dyskusja.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Galaxia »

ale piszesz tak, jakbyś sam traktował pracę farmaceuty jak g*. a wielu lekarzy też wykonuje mało ambitną pracę i jakoś o tym się tyle nie trąbi. tylko ciągle o tych sprzedawcach i sklepach.
a to co powiedział tamten lekarz to zwykłe chamstwo i ch***stwo. co go to w ogóle obchodzi?
w ogóle nie podoba mi się to, co piszecie. czy najpierw ktoś zaczął lekarski, czy farmację, czy inne kierunki i dlaczego to zrobił. rozpatrywanie czy się dostał, czy może 100 razy próbował, dlatego już zdążył skończyć wcześniejszy kierunek. co za różnica? lubicie tak komuś dowalić, co?
apoconazwa
Posty: 117
Rejestracja: 6 cze 2011, o 19:31

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: apoconazwa »

Czytam ten wątek na bieżąco i aż się musiałam odezwać. Pierwszą rzeczą jest to, że się tu mały offtop robi, co powinien zauważyć Kamil, który wszędzie się offtopów dopatruje, tylko nie wtedy jak sam je tworzy. Druga sprawa to technik farmacji ma dużo mniejsze możliwości rozwoju, niż jego kolega, który skończył studia. I nie dopatrujmy się teorii spiskowych, że każdy, czy tam prawie każdy kto idzie na farmacje to taka osoba, która się nie dostała na lek, bo osobiście znam dziewczyne, która by się na każdy lekarski w Polsce podostawała bez żadnego problemu, a wybrała farmacje. Sama zresztą jak mi się nie spodoba na leku to zwijam manatki i właśnie na farmacje się przeniosę. Kolejna sprawa to przestańcie być takimi bucami i świętymi krowami, bo jesteście na lek. Kierunek jak każdy inny, bez zbędnych fajerwerków. A tematem tego wątku to chyba było bardziej to czy da się pogodzić lek z jakimś innym kierunkiem, a nie prośba o wywody czy ma to sens, co przewija się w większości postów.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Wilson »

amrodo pisze:Witajcie, jestem w podobnej sytuacji. Skonczyłem wlasnie I rok Zdrowia Publicznego i teraz dostalem sie na Lekarski.Nie zamierzam (przynajmniej narazie) rzucac Zdrowia. A co dalej bedzie to sie okaze. Jesli udaloby mi sie skonczyc licencjat z tego kierunku to bylbym bardzo zadwolony, a jak wiadomo zdążyłbym przed trzecim rokiem na lekarskim. Co o tym sadzicie?
Witam kolegę z Lublina .
Jestem po zdrowiu na UMLub więc coś ci napiszę: drugi rok zdrowia i lekarski jakoś połączysz. Na ZP będą przedmioty związane z medycyną, na leku będzie trochę tych ze zdrowia w wersji okrojonej, ale problem będziesz miał na 3 roku jak wybierzesz specjalizacje. Z kierunkowych zostanie tylko propedeutyka zp, z czym jako przyszły lekarz raczej problemów nie będziesz miał, ale są jeszcze przedmioty profilowe i tutaj się cyrki zaczną (właściwie to są same profilowe i jest ich niemało). Widzę, że mało was jest, więc pewnie zostaną tylko specjalności z projektu, czyli bhp w służbie zdrowia oraz informatyka i statystyka medyczna. Ja kończyłem tą drugą. Jedynie musiałem się przygotowywać ze statystyki, bo z wykształcenia jestem informatykiem, pracuję jako informatyk i to moja pasja, więc oprócz statystyki wszystko inne mogłem olać. IMO jest to ciekawsze od BHP i szczerze polecam, a szczególnie tobie przyda się coś takiego, ale będziesz musiał trochę się zaangażować. Owszem, są jak i wszędzie osoby, które przeszły nic nie robiąc, ale dla mnie to bez sensu skończyć studia bez jakiejkolwiek wiedzy. Poza tym na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko dokładnie zweryfikują. Mam bardzo pozytywne zdanie o kierunku, szczególnie dzięki tej właśnie specjalności. Szkoda tylko, że musiałem wylecieć na jakiś czas z zawodowego obiegu.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: witamina110 »

Czy studiowanie 2 i 3 roku pielęgniarstwa z 1 i 2 rokiem stomatologii jest możliwe? (jestem teraz na 1 z pielęgniarstwa)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości