kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Uaktualnienie moich poszukiwań:
-Nikon CFN 10x
-Nikon CFN PlanApo 60x Oil
-CF PL 2x Nikon
-Lamphouse 100w Halogen / 100w HBO
-PZO lampa/oświetlacz dowolnego typu
-"Focus blok ze współosiową mikro/makro lub szrot mikrokskop x2 w akceptowalnej cenie.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: LoginPiotrusia »

xzhsi, w tych słownych naszych żartach chodzi o to, że allegrowy sprzedawca, którego Ci poleciłem zawsze pisze że kupujcie, bo to ostatnia sztuka - a za chwilę ma kolejną. i tak od kilku lat (!).
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

stpatryk co cala lista klasycznych chwytow marketingowych
xzhsi
Posty: 25
Rejestracja: 2 lut 2016, o 20:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: xzhsi »

Dzięki za wytłumaczenie Szukam dalej, niestety 700zł za UFC to trochę dużo.

Oczywiście dodał ze kosztuje tak dużo ma ma ostatnią sztukę u znajomego ^^
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

kiedys zrobil bardziej wyrafinowany numer, starzy bywalcy znaja, ale Ci napisze: sprzedawal kct1b za ok 180-200 zl i szly jeden za drugim. Potem nagle podniosl do 450 zl, zszedl do 350, podniosl do 400 zszedl do 300 i potem z powrotem podnosil i obnizal, obserowalem dlugo. Haczyk jest jednak w tym, ze miales nie wiedziec czy aby za chwile znowu nie podniesie co wyzwalalo presje na zakup po nizszej cenie, ktora nie doszla juz jednak nigdy do ceny rynkowej, po ktorej na poczatku sprzedawal.

Numer z ostatnią sztuką jest stary jak swiat. ze znajmomym troszke mlodszy ) Ogolnie tzw. zasada ograniczonego dostepu

Dodam, ze z transakcji z nim zawsze bylem zadowolony i dawno temu kilka rzeczy kupilem.

UFC - ok 400 zl to jest cena ok.
xzhsi
Posty: 25
Rejestracja: 2 lut 2016, o 20:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: xzhsi »

Dzięki za opisanie sytuacji Będę uważał. Choć szczerze mówiąc trochę dziwnie się czuję pisząc z nim, głównie dlatego że on próbuje mi wcisnąć ten UFC pisząc że znajomy i tak go sprzeda, ponieważ jest dobra cena i jest to stan magazynowy
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Nie ma żadnego znajomego - psychologiczna gierka gra na czas, podczas gdy on pyta znajomego Ty walczysz ze swoimi emocjami i gniesz sie skup sie na tym co myslisz w tej sytuacji, jakie to wywoluje emocje Prawdopodobnie dokladnie czujesz i myslisz to co jest celem tego triku handlowego

Ostatnia sztuka, znajomy, mam tez inne oferty", ktos daje mi wiecej, ale Ty byles pierwszy wiec Tobie chce sprzedac, juz nie bede mogl ich zdobyc i jeszcze cala dluga lista - masa tego jest.

Fajny czytalem przyklad o sprzedawcy samochodow, ktory byl super skuteczny. Okazywalo sie, ze na sprzedaz jednego auta umawial przypadkowo na te sama godzine 3 klientow. Reszta w zasadzie dziala sie sama.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

Też parę rzeczy od niego kupiłem, zawsze z rzetelnością opisu były bardzo OK!
Wolny rynek i jego prawa to jedno, a sensowne targowanie się to drugie.
Ponadto obserwując jego aukcje i sprzedaż, wg. mnie daje się wyczuć/wyłapać odpowiedni moment aby zaproponować swoją, odważnie niższą cenę -)
GREGOR500
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:39

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: GREGOR500 »

Poszukuje obiektywy planachromatyczne 40 i 100 z PZO starszy model jak i nowszy
Chc_chemik
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2014, o 18:32

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Chc_chemik »

GREGOR500 pisze:Poszukuje obiektywy planachromatyczne 40 i 100 z PZO starszy model jak i nowszy
Jutro sprawdzę, ale 100 powinienem mieć.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Wojtek37 »

że co to ja tu na deszczu pare lat, wilki jakieś , kolega Planapo sprzedał set swoich pięknych planachromatów pzo bo stracił wiarę że kiedyś je znajdzie a Ty chemiku jeden wyskakujesz ni z gruszki pietruszki I tak po prostu że je masz no chyba zaraz stracisz głowęsoryGregory ale daje za nie dwa razy tyle co Ty jesteś w stanie chemikowi za nie dać ,no chyba że nie będzie chciał mi ich sprzedać NOWE PLANY PZO chcę Ja bo czekam na nie cztery lata I jestem pierwszy w kolejce , byłem drugi ale kolega zrezygnował ,Chemiku zrób ich licytacje
GREGOR500
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:39

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: GREGOR500 »

Wojtek37 pisze:że co to ja tu na deszczu pare lat, wilki jakieś , kolega Planapo sprzedał set swoich pięknych planachromatów pzo bo stracił wiarę że kiedyś je znajdzie a Ty chemiku jeden wyskakujesz ni z gruszki pietruszki I tak po prostu że je masz no chyba zaraz stracisz głowęsoryGregory ale daje za nie dwa razy tyle co Ty jesteś w stanie chemikowi za nie dać ,no chyba że nie będzie chciał mi ich sprzedać NOWE PLANY PZO chcę Ja bo czekam na nie cztery lata I jestem pierwszy w kolejce , byłem drugi ale kolega zrezygnował ,Chemiku zrób ich licytacje
No to zobaczymy kto da więcej
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Wojtek37 »

a bierz go sobie , już go nie chce przecież mam coś innego do rozbudowy i nie będę wzbogacał biolara w zasadzie to idzie na sprzedaż z głowicą trino MNT6, głowicą interferencyjno polarycacyjną MPI5 ,kondensor KPI2 , oświetlenie OH1 100W na achromatach. mogę dorzucić dwa plany 5 i 10, ciemne pole z kondensorem olejowym iobiektywem setką z przysłoną irysową
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości