Chemia od zera

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Dewon
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2016, o 18:22

Chemia od zera

Post autor: Dewon »

Cześć wszystkim, aktualnie zacząłem studia na geologii inżynierskiej i niestety braki w wiedzy z szkoły gimnazjalnej + średniej nie pozwalają mi na zrozumienie wielu zagadnień.
Chciałbym od zera sam się dokształcić, przejść przez etap gimnazjum i szkoły średniej + rozszerzenie (może).
Chciałbym prosić o pomoc w usystematyzowaniu nauki, jak sobie z tym poradzić, ponieważ w przeciągu kilku lat olewałem mocno chemię i kompletnie nic nie pamiętam.
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest kupno repetytorium ze szkoły średniej i przerobienie, chyba takie repetytorium zakłada że coś z gimnazjum się wyniosło.
Myślałem nad zaczęciem od książki do 1 gimnazjum, ale nie mam pojęcia jaką pozycję wybrać. Pamiętam że sam posiadałem w gimnazjum książkę z której nauka była koszmarem, tzn. bardzo dużo opisów które nic nie wnosiły do nauki a mieszały kompletnie w głowie, taka pozycja niby dla każdego jednak odstraszała formą.
Nie wiem z której strony to ugryźć, wiem że mogę poprosić wykładowców o pomoc, ale oni zakładają że jednak coś się wie ze średniej, nie mówiąc już o gimnazjum.
Przy aktualnym systemie nauki (dużo materiału) wydaje mi sie że gimnazjum poszłoby w miarę szybko, a przy średniej pewnie bym trochę przesiedział zakładać codzienną naukę
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Chemia od zera

Post autor: Mårran »

Ja uważam, że wiedzę z chemii na poziomie gimnazjalnym spokojnie można przyswoić sobie z internetu. Ale jeśli wolisz czytać podręcznik, to i to dobry pomysł. Niestety ja chemię w gimnazjum miałam tak dawno, że ledwo pamiętam, że była W liceum uczyłam się z operonu i ten podręcznik mi się podobał, w miarę wszystko wyjaśnione, ale teraz narobiło się tyle książek, że wybór pewnie jest o wiele cięższy.
Pani Buka
Dewon
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2016, o 18:22

Re: Chemia od zera

Post autor: Dewon »

Bardzo możliwe, ale w książce mam wyszczególnione działy i pełen zakres, w internecie musiałbym pewnie sporo szukać żeby to jakoś ułożyć. Co innego 2 działy a co innego 3 lata tak szukać
Wgl. nie pamiętam czy w przeciągu tych 3 lat są jakieś obliczenia, czy głównie teoria?
Szkoda że dopiero jak się jest w miarę dorosłym człowiek orientuje się że niektórych rzeczy mógł się uczyć, jednak za dzieciaka nie pojmowało się tego
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Chemia od zera

Post autor: persil1991 »

Myślę, że nie warto wracać aż do gimnazjum. Książki w szkole średniej wyjaśniają temat od początku po prostu bardziej go pogłębiając. Do ich czytania nie trzeba mieć jakieś szczególnej wiedzy. Tematy, które trudno będzie Ci zrozumieć, można doczytać z internetu, jak wspomniała Mårran.
Dewon
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2016, o 18:22

Re: Chemia od zera

Post autor: Dewon »

Czyli jednak nie muszę wracać aż tak daleko, sprawdzę te operony co polecacie, spróbuję dorwać przynajmniej 2 książki żeby mieć odniesienie. Liczę że chemia w końcu stanie przede mną otworem (nie tym )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości