MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: MATURA 2016

Post autor: kabiologia »

Razar pisze:Też mnie dobija chemia. Z próbnych miałem 70% i 67%. Ale jestem w tej komfortowej sytuacji że zdaje jeszcze matme i biole a te idą mi lepiej trochę. Ktoś jeszcze zdaje z was matme ?
Jaa zdaje matme

Ostatnio zmieniony 25 mar 2016, o 07:07 przez kabiologia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: MATURA 2016

Post autor: Ardorn »

Anthrax, dobrze wiedzieć
Nowa70
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2015, o 20:03

Re: MATURA 2016

Post autor: Nowa70 »

Cześć Wam,

mam pytanie o podział prokariontów. W PWN jedność i różnorodność są inaczej podzielone niż w Operonie i niestety nie wiem tóry podział jest poprawny Według PWN proteobakterie to archebakterie a wg Operonu są jedną z grup Eubakterii.

PWN:
I. Archebakterie (zwane protobakteriami)
II. Eubakterie
- sinice
- prochlorofity
- bakterie (w tym bakterie właściwe)

Operon:
I. Archeany
II. Eubakterie (zwane bakteriami właściwymi)
- sinice
- promieniowce
- krętki
- Firmicutes
- proteobakterie
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: MATURA 2016

Post autor: Thunderbird »

Ja bym bardziej ufał PWN niż Operonowi Poza tym to raczej mała pierdółka, ale może ktoś inny jeszcze się wypowie
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: MATURA 2016

Post autor: Ardorn »

zgadzam się z poprzednikiem . zamiast zastanawiać się nad czymś takim można w tym samym czasie przerobić jakieś zadanie z tego tematu . Powiedzmy sobie szczerze że tego typu przynależności trafiają się rzadko a jeśli już to i tak napiszą o tym w tekście wstępnym
arek1404
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2015, o 14:21

Re: MATURA 2016

Post autor: arek1404 »

Siemanko , czy ktoś posiada klucz dostępu do odpowiedzi do WSiPu biologia arkusz listopad 2015 ?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

Jeśli masz fejsa to sprawdź na grupkach Matura biol/chem i Biologia matura czy jakoś tak. Tylko ostrzegam, dłuższe przeglądanie może powodować raka

Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: MATURA 2016

Post autor: KatarzynaZSDM »

Nowa70 pisze:Cześć Wam,

mam pytanie o podział prokariontów. W PWN jedność i różnorodność są inaczej podzielone niż w Operonie i niestety nie wiem tóry podział jest poprawny Według PWN proteobakterie to archebakterie a wg Operonu są jedną z grup Eubakterii.

PWN:
I. Archebakterie (zwane protobakteriami)
II. Eubakterie
- sinice
- prochlorofity
- bakterie (w tym bakterie właściwe)

Operon:
I. Archeany
II. Eubakterie (zwane bakteriami właściwymi)
- sinice
- promieniowce
- krętki
- Firmicutes
- proteobakterie
Myślę, że to Ci się nie przyda, nie ma co sobie głowy tym zawracać, są ważniejsze rzeczy : )

japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

[Link] MATURA 2016

Post autor: japecznikow »

O rany, słabo mi starsznie idzie nauka biologii, jak myślicie może ogarnę tylko zagadnienia które podał OP z tego tematu?:

biologia-na-co-zwrocic-uwage-vt37374.htm
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: MATURA 2016

Post autor: ooo97 »

japecznikow, myślę, że lepiej na tym wyjdziesz niż miałbyś uczyć się teraz wszystkiego.
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Re: MATURA 2016

Post autor: japecznikow »

ooo97 pisze:japecznikow, myślę, że lepiej na tym wyjdziesz niż miałbyś uczyć się teraz wszystkiego.
Właśnie chyba masz racje, jeszcze sobie dodałem kilkanaście zagadnień z innych działów w oparciu o arkusze maturalne
Huanita
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2015, o 14:24

Re: MATURA 2016

Post autor: Huanita »

Macie przeczucia co może pojawić się na maturze z biologii w tym roku ( nowa matura) ?
werska
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2015, o 17:59

Re: MATURA 2016

Post autor: werska »

Huanita pisze:Macie przeczucia co może pojawić się na maturze z biologii w tym roku ( nowa matura) ?
Na pewno wyścig z czasem xd Czy wy też mieliście wrażenie, że w z zeszłym roku było stanowczo za dużo zadań jak na 3 godziny?

A wracając do tematu - wydaje mi się że do perfekcji trzeba ogarnąć metaboliz i genetyke. Jeśli szukasz konkretów, to wyszukaj w Google na hasło biologhelp porównanie starej i nowej matury z 30.03 (wkleiłabym link, ale na tel to nie takie łatwe)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości