Farmacja, technologia chemiczna czy chemia?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
michalo9846
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2016, o 20:08

Farmacja, technologia chemiczna czy chemia?

Post autor: michalo9846 »

Mam do was kilka pytań, gdyż może ktoś się orientuje w tych sprawach bardziej niż ja i mógłby mi przybliżyć trochę sytuację.
Zastanawiam się nad studiowaniem, którychś z trzech kierunków: farmacji, TCh albo chemii. Dodam, że chemia jest zdecydowanie moim ulubionym przedmiotem no i teraz kłębią się pytania, bo każde ze studiów wydaje się na swój sposób interesujące. Jakie są perspektywy zatrudnienia po farmacji nie w aptece i nie jako przedstawiciel farmaceutyczny? Zanudziłbym się na śmierć w aptece, a praca przedstawiciela do mnie nie przemawia. Orientuje się ktoś może czy po skończeniu farmacji albo chemii ze specjalizacją leków ma się takie same perspektywy pracy w laboratoriach lub większych koncernach farmaceutycznych? No i orientujecie się może jak z pracą po skończeniu WAT-u i specjalizacji z pirotechniki lub materiałów niebezpiecznych? Oczywiście byłbym wdzięczny gdybym dowiedział się jak wyglądają kwestie zarobkowe. Tyle pytań, a odpowiedzi trudno znaleźć w tym internecie.
Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
muńkaa
Posty: 70
Rejestracja: 22 maja 2011, o 10:04

Re: Farmacja, technologia chemiczna czy chemia?

Post autor: muńkaa »

Hej ja właśnie kończę farmacje i o niej mogę się wypowiedzieć. Przez 5 lat dużo jest chemii i cały czas się ona przewija dużo też jest zajęć w laboratoriach. Studia są ciężkie trzeba się dużo uczyć ale oczywiście wszystko do przejścia. Co do pracy nie ma co oszukiwać bardzo duża część trafia do apteki albo otwartej albo szpitalnej co mi osobiście nie przeszkadza bo lubię kontakt z pacjentem oczywiście są inne alternatywy jak właśnie laboratoria czy też firmy farmaceutyczne (ale nie ukrywajmy ciężko się tam dostać ) niektórzy zostają na uczelni chociaż większość moich znajomych na pytanie co dalej po studiach dokładnie jeszcze nie wie bo w trakcie studiów punkt widzenia się zmienia co do zarobków wszystko zależy gdzie pracujesz w aptece zarobki kształtują się w granicach 2-3 tys na start w mniejszych miastach mogą być wyższe chociaż to zależy oczywiście w firmach farmaceutycznych zarobki są wysokie. Za 5 lat może coś się zmieni kto to wie Jeżeli będziesz miał jakieś jeszcze pytania chętnie odpowiem. pozdrawiam
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja, technologia chemiczna czy chemia?

Post autor: Hogwartnik »

Farmaceuta w firmach farmaceutycznych przydaje sie na zupelnie innych dzialach niz np. po chemii czy TCh. Miejsc dla farmaceuty w takiej firmie raczej niezbyt wiele, przez co ciezko sie wbic. Poza tym z doswiadczenia po odwiedzinach jednej z firm nie powiedzialabym, zeby poza zarobkami praca w firmie porywala. Wrecz mniej tam zmiennosci i dzialania niz w aptece, kto co lubi.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości