Uczestnicy XXXVII OB

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Ann »

No i jak Wam poszło? Ile punktów? Ja niestety nie przeszłam dalej
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Ziom z podlasia »

No bywa, 65 pkt okazało się progiem nie do przekroczenia. Mam szanse jeszcze za rok D
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

no to mi poszło źle i to bardzo nie spełniłam swojego planu minimum (50pkt) miałam 46, czyli 49 miejsce w województwie (udział brało 80 osób minus kilka które nie dojechały)

ale oczywiście jestem zła na siebie w 10pytaniach rozważałam dwie odp i wybierałam tą błędną, gdy ta druga była zła, w dwóch pytaniach (o penicylinę i ssaki) chciałam zaznaczyć odpowiedzi poprawne, a jakimś cudem wpisałam inne na kartę odp nie czaje jak ja to zrobiłam ale i tak nie dałoby mi to awansu do ustnego

a najbardziej podobało pytanie o wrotycz - pierwsze pytanie, którego byłam pewna zresztą pytanie o grab i tatarak też są spoko

[ Dodano: Sob Sty 19, 2008 23:41 ]
Ziom z podlasia, nawet nie wiedziałam, że bierzesz udział w OB. Ile miałeś pkt?
Ziom z podlasia pisze:Mam szanse jeszcze za rok D
też tak myślałam

kurde najbardziej mnie boli że poszło mi gorzej niż w tamtym roku Madzioszka mówiła, że podobne pytania są testach na medycynę, czyli ten kto je robił miał większe szanse a ja takowych nigdy w rękach nie miałam
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Ann »

No trudno Ja miałam 54 pkt i szansy za rok już niestety nie mam Tez przeważnie rozważając dwie odpowiedzi, jedna z nich była dobra, ale co, ja musiałam wybrać tę złą:P
William Harvey
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:17

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: William Harvey »

Ach, no 5 pkt mi zabraklo Szkoda, szkoda. Ale za to wyroznili moja prace, zobaczymy co z nia bedzie dalej.

A jak reszta ?
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Madzioszka89 »

quote="William Harvey"]Ach, no 5 pkt mi zabraklo [/quote]


No cóż mi też brakło 8 punktów.chociaż nie powiem żeby pytanie o fosforylacje miało paprawną odpowiedź w kluczu. Żal cholera, ale cóż to była ostatnia szansa dla mnie .nie skorzystałam z niej. i mogę mieć pretensje jedynie do siebie.

pani Korczaszko pisze:Madzioszka mówiła, że podobne pytania są testach na medycynę, czyli ten kto je robił miał większe szanse

pytania były z testów na biologię biotechnologię i ochoronę środowiska. Skopiowane słowo w słowo , jedyna książka z testami, której nie zrobiłam w domu , rozwiązywałam te testy w drodze do Kielc. Jak potem się doliczyłam znalazłam żywcem wziętych 18 pytań , z czego może na 4 udało mi się natrafić przed. Jak pokazałam całej naszej ekipie w internacie po, to każdy patrzył z wytrzeszczonymi oczyma, a ja miałam ochotę strzelić sobie w czachę, jak zwykle mojegłupie szczęście", tak patrząc w których pytaniach zrobiłam błąd akurat starczyłoby te 8 z tej księgi żeby przejść dalej. to dopiero jest porażka.


Pozdrawiam ekipę z Jędrzejowa :) miło było a byłoby jeszcze milej gdyby niepani Grażyna


Pani Korczaszko przepraszam za pobudkę dziś rano .
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

William Harvey, wyróżnili, czyli już jakiś sukces gratuluję. Czyli poszło mi najgorzej Madzioszka89 też niestety nie przeszła.
William Harvey
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:17

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: William Harvey »

Dzieki, zobaczymy co bedzie dalej Myslalem, ze ta rozmowa z komisja o wyroznionych pracach bedzie jakas ciezka, a tu tylko mielismy przedstawic nasz projekt
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Madzioszka89 »

William a z okazji wyróżnienia pracy były jakieś dodatkowe profity
William Harvey
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:17

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: William Harvey »

Praca zostaje wyslana do komisji glownej i ona typuje prace do konkursu mlodych naukowcow UE. Najpierw jest polska edycja tego konkursu, a pozniej europejska. Jakos tak
Ursus
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2008, o 17:51

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Ursus »

Przeszedł ktoś z tego forum dalej?

Ja miałem 53pkt. Ale jestem trochę zły na siebie bo zrobiłem błędy w banalnych pytaniach. Np. w grabie i w pytaniu o kiełkowanie nasion (jaki hormon). Powtarzałem to jeszcze w dzień testu i napisałem źle
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Alien18 »

Tak się składa, że kolega mojej klasy brał udział i uzyskał 85pkt z testu i 12 za rozmowe. Nie wiem jak on to zrobił, a jednak i jest teraz pierwszy z małopolski, a dziewczyna, która chodzi również do nas do szkoły jest druga, także chyba niezłą mamy prof. od biologii no i zodlnych uczniów:P
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

no ja bym ich przede wszystkim nazwała pilnymi uczniami i pracowitymi

William Harvey, a kiedy broniłeś pracę wieczorem i spóźniłeś się na balangę czy rano po nie przespanej nocy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości