Przygotowania

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Ja robie te testy abcd. Reszty mi się nie chcę, przeważnie przelece treści i jak jest coś ciekawszego/trudniejszego to czytam odpowiedź.
Ja do szkoły muszę chodzić, chociaż to tylko strata czasu jak tak na to patrzę no ale.

gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Ja też siedzę w szkole ale glównie po by być przygotowanym jakby coś z OB nie wyszło,noga sie podwineła czy coś
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Przygotowania

Post autor: Razar »

Cześć, mógłbyś mi wysłać testy z tegorocznej i zeszłej centralki? Byłbym wdzięczny. może się spotkamy w Warszawie.
neurolu
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2015, o 17:22

Re: Przygotowania

Post autor: neurolu »

Tomecek pisze:
Tak btw. - uczycie się nazw systematycznych po łacinie? Bo ja niby umiem typy i gromady mimochodem, ale jak patrze na test z 2014 bodajże i to zadanie z dopasowaniem rycin owadów do nazw rzędów po łacinie to tak średnio.
To zadanie rozśmieszyło mnie i przeraziło jednocześnie
Zwierzątka i genetyka- te typy mi się podobają!

Jeśli chodzi o współpracę z biologiem to jak do tej pory spotkałam się ze swoją Panią RAZ, tuż przed okręgiem, poszłam do niej z problematycznymi zadaniami, w których i tak niewiele była mi w stanie pomóc P Ale w temacie szkoły, to nie mogę narzekać - oceny już wystawione, chodzę jak chcę, czasem na biologię, bo w miarę dokładnie powtarzają na lekcjach teraz wszystko (chociaż sprawdziany z zadań maturalnych to strata czasu), chemię, matmę rozszerzoną. Grunt to być przygotowanym na wszystko.

Czy pytanie o klucz do zeszłorocznej centralki to już za wiele? A może ktoś już rozwiązał lub ma w planach, i chciałby skonfrontować odpowiedzi lub się razem pouczyć np. na skype?
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

Odpowiedzi spróbuje wysłać w piątek, mam je zaznaczone na teście, a teraz średnio mam czas je spisać

gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Też bardzo chętnie porownałbym odpowiedzi^^ bo jednym jest zrobienie zadania a czym innym zrobienie go dobrze,a na Ob niejednokrotnie wyskakuje jakieś zdziwko ^^
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Przygotowania

Post autor: Razar »

Zobaczył bym też odpowiedzi do centralki zeszłorocznej.

kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

Dobra w piątek będą odpowiedzi, tak w ogóle da się tu wstawić jakoś plik żebym nie musiała wszystkim na maile rozsyłać?

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Mi się wyświetla pod polem tekstu Dodaj załącznik", ale nie wiem czy każdego formatu się da dodać.

12345678
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 18:10

Re: Przygotowania

Post autor: 12345678 »

Zazdroszczę drugoklasistom, którzy dostali się do centralnego. Nie muszą pisać finału tydzień przed maturami
12345678
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 18:10

Re: Przygotowania

Post autor: 12345678 »

Polecacie jakiś dobry atlas do rozpoznawania zwierząt ze zdjęć i rycin w centralnym? Ja do okręgowego korzystałem ze standardowego (któregoś z Multico) i wystarczył, no ale było tylko 1 zadanie z dopasowywania, tamte ptaki.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

No fakt, jest dużo mniej stresu, a więcej czasu No ale finalista to 100% z biol, więc jedna matura z głowy.

hematokryt287
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2015, o 14:18

Re: Przygotowania

Post autor: hematokryt287 »

Hej! Czy ktoś, kto ma test z centralki 2014/2015 mógłby mi go wysłać? Byłabym Brdzo wdzięczna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości