Przygotowania

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Przygotowania

Post autor: Razar »

Jak myślicie o ile punktów można podwyższyć wynik w te trzy tygodnie?

kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

Nwm to zależy od ciebie, ja na przykład będę miała dwa tygodnie wolnego przed olimpiadą, więc myślę że siedząc w domu uda mi się trochę nauczyć tak w ogóle przygotowujecie się jakoś do ustnego?

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

Tak stricte do ustnego to czytam (raz póki co ) pytania z zeszłych lat i myśle co by tu na nie odpowiedzieć. I ponoć mają mi kiedyś pokazać preparaty z pracownii biologicznych.

Też wolne w szkole będę miał, ale chyba szkoda mi będzie trochę, ostatnie tygodnie w końcu. A na językach zawsze można do biblioteki skoczyć

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Ja teoretycznie też 2 tygodnie wolnego, bo dochodzi tydzień przed OWE, która jest tydzień przed OB . Ale obecnie chodzenie nie ma sensu, bo dużo więcej zrobię w domu niż siedząc w szkole, więc tak raz chodzę raz nie
12345678
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 18:10

Re: Przygotowania

Post autor: 12345678 »

kabiologia pisze:Chyba do wszystkich już wysłałam testy, więc sprawdźcie czy doszły i o nikim nie zapomniałam
Jeszcze ja
Dzięki!
Venus
Posty: 41
Rejestracja: 2 lip 2015, o 15:52

Re: Przygotowania

Post autor: Venus »

Czy mogę też poprosić?
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Przygotowania

Post autor: Razar »

W kluczu chyba jest błąd w zadaniu 118? Borsuk to na bank D.
gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Jak idzie nauka ? -) ja ostatnio mam coraz wiecej tematow ktore widze ze musze poglebic ^^ az nie wiem w co rece wlozyc, ale to dobrze ^^ bo lepiej tak niz gdybym siedzial przekonany ze wszystko umiem, a o te 45 punktow tez nie tak latwo ^^ i warto nie zawalic tego

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

gruby777 pisze:Jak idzie nauka ? -) ja ostatnio mam coraz wiecej tematow ktore widze ze musze poglebic ^^ az nie wiem w co rece wlozyc, ale to dobrze ^^ bo lepiej tak niz gdybym siedzial przekonany ze wszystko umiem, a o te 45 punktow tez nie tak latwo ^^ i warto nie zawalic tego

Na 30% to chyba genetyka najlepsza(dużo pytań) albo zwierzątka, Szarski np, bo przyjemne

U mnie też cytopyge xd, wszystko rozbabrane, nic nie skoczńczone

Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Przygotowania

Post autor: Razar »

Widzieliście że do Olsztyna przyjmują Finalisów OB przed innymi. Gdzieś jest podobnie?

gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Rzeszów, Lublin, Białystok, Katowice ^^
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

1. Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, przyjmowani będą w ramach limitu laureaci przedmiotowych Olimpiad Stopnia Centralnego i Olimpiad Międzynarodowych w zakresie: biologii, chemii, fizyki oraz matematyki na Wydziały Lekarskie, Oddział Lekarsko-Dentystyczny, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Wydział Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Zdrowia Publicznego.
2. Uprawnienie, o którym mowa w ust. 1 przysługuje osobom, które zostały laureatami w roku szkolnym, w którym prowadzona jest rekrutacja lub w roku szkolnym poprzedzającym rok rekrutacji.
3. Finalistom olimpiad, o których mowa w ust. 1 przyznaje się 100 punktów za przedmiot będący kryterium kwalifikacyjnym.

Zasady rekrutacji na ŚUM w Katowicach 2016/17, chyba, że ja coś źle patrzę. Tak jest w uchwale dotyczącej rekrutacji, a na stronie w innym miejscu jest napisane, że finalistów też bez rekrutacji.

12345678
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 18:10

Re: Przygotowania

Post autor: 12345678 »

Potrzebuję jakiejś dobrej książki pod OB dotyczącej anatomii, ktoś coś poleca? Bo np. Cambell skupia się na funkcjach, atlasy na studia są zbyt szczegółowe, a na Olimpiadzie często pytają o budowę czy lokalizację jakiegoś organu lub jego części- vide pytanie o trzustkę w tym roku czy o jelito ślepe na centralnym 2015.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości