Ekologia

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
oktet
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 18:06

Ekologia

Post autor: oktet »

Witam,
Przeanalizuje ktoś te zdania, wstępnie udzieliłam na nie odpowiedzi, ale nie wiem czy dobrze, a nie mogę znaleźć w żadnej książce odpowiedzi na te pytania
1) Niskie zasolenie wody morskiej powoduje karłowacenie występującej w nim fauny.
2) światło słoneczne wpływa na zwiększenie intensywności procesu fotosyntezy u roślin, ale nie ma wpływu na kwitnienie i wytwarzanie nasion.
3) Niektóre zwierzęta potrafią przetrwać niekorzystne warunki termiczne poprzez zapadanie w sen zimowy, podczas którego ustają przemiany metaboliczne.
4) Organizmy żyjące w wodzie charakteryzują się na ogół węższym zakresem tolerancji w stosunku do temperatury niż organizmy żyjące na lądzie.
5) Niski odczyn podłoża jest konieczny dla występowania szarotki alpejskiej- niewielkiej górskiej rośliny
6) Wędrówki ptaków reguluje głównie dostęp do zasobów wody i światło.
Prawdziwe wydaje mi się tylko zdanie 4, co wy na to?
Z góry dziękuję
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Ekologia

Post autor: Ernestoo »

Na pewno 1 także jest prawdziwe. Poza tym chyba reszta to fałsz.

oktet
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 18:06

Re: Ekologia

Post autor: oktet »

Ja obstawiałam 4, w wodzie są małe wahania temperatur, a na lądzie duże, co się wiąże z roślinami tam występującymi
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Ekologia

Post autor: Ernestoo »

4 też, zdecydowanie, ale ja bym był za tym, że dwie odp. są prawidłowe.
oktet
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 18:06

Re: Ekologia

Post autor: oktet »

ok dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość