Język polski matura

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Język polski matura

Post autor: Cappy »

Hej, od początku liceum przykładałem się tylko do biologii i chemii, ciekawi mnie jak to jest z tą maturą ustną z języka polskiego, może ktoś podzielić się przemyśleniami, czy faktycznie jest trudna ? Czy warto coś powtórzyć ?
Awatar użytkownika
Black_W
Posty: 70
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 11:31

Re: Język polski matura

Post autor: Black_W »

Trudna nie jest, ale trzeba powtórzyć najważniejsze lektury i cóż. takie główne hasła epok literackich. Myślę, że to w zupełności wystarczy przynajmniej mi wystarczyło.

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Język polski matura

Post autor: Nitrogenium32 »

Czy jest trudna? - zależy od tego, na co się trafi. Jeśli ktoś dostanie temat z wiedzy o języku, a nic z tego nie powtarzał, jest w złej sytuacji. Przy dziełach sztuki, np. rzeźbach, obrazach etc. można coś kombinować, przy języku już nie bardzo.

Tak jak Black_W już napisała - LEKTURY OBOWIĄZKOWE! Jeśli komuś się trafi coś z lektury opatrzonej gwiazdką, egzaminator ma prawo zapytać o całość utworu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości