Przygotowania

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: Przygotowania

Post autor: Sapiens »

Szczegółowe pytania z Krótkich Wykładów na olimpiadzie to juz wedlug mnie lekkie przegięcie

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Ja w sumie bazowałem na KW bo mi bardzo odpowiada ta seria, ale jak patrze na niektóre pytania. Poziom jest strasznie nierówny i raz pytają o podstawy a raz o rzeczy o których tylko gdzieś tam wspomniano

Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Przygotowania

Post autor: Razar »

Czyli nie ma książki która wypełniała by lukę Ville - KW. Bo dla mnie jest to przepaść. KW nie ma co ruszać po prostu za trudne. W zeszłe wakacje przeczytałem biochemie i biologie zwierząt. Ale nic nie rozumiałem. Szalę goryvzy przechyliła biologia rozwoju którą przekartkowałem i odłożyłem. Mam jeszcze pytanie. Jaki jest poziom notatek z lekcji?

Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: Przygotowania

Post autor: Sapiens »

W Notatkach jest bardzo dużo informacji, wiecej niż w Bukale i moze nawet Campbellu/Villeem, ale wszystko jest przystępnie wypunktowane i łatwe do zrozumienia

gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Zgadzam sie ze Notatki to troche wiecej niz Bukala czy Campbel w niektorych tematach -)

hematokryt287
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2015, o 14:18

Re: Przygotowania

Post autor: hematokryt287 »

Hej! Czy ma ktoś może odpowiedzi do testu z centrali z 2011/2012? Jeśli tak, to czy mogę liczyć na ich przesłanie na [at].pl Z góry bardzo dziękuję za pomoc
12345678
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 18:10

Re: Przygotowania

Post autor: 12345678 »

Czym jest biorepetytorium?
Co typujecie na centralny test?
Z takich pewniaków to ja obstawiam
-napewno jakieś szczegóły o komórkach macierzystych (warto wiedzieć o ostatnio wyhodowanym sercu z takowych)
-w zamkniętych pewnie jakieś pytanie o dziwnych di/oligo/polisacharydach
-biologia stosowana np. w żywności (polecam kategorię technologia żywności na Wikipedii)
-patogeny i choroby
12345678
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 18:10

Re: Przygotowania

Post autor: 12345678 »

Z czego uczycie się zwierząt pod zdjęcia?
Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: Przygotowania

Post autor: Sapiens »

Ja mam przewodnik z Multico, tam są i zwierzęta i roślinki

Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Przygotowania

Post autor: Razar »

Czuję że spytają o wycinkę puszczy białowieskiej. Greenpeace strasznie nakręca tą sprawę. A jak nie na OB to OWE napewno.

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

OWE organizuje LOP, a z tego co czytałem ostatnio oni popierają wycinkę, więc może pojawić się pytanie, ale prawidłowa będzie odpowiedź inna niż zgodna z prawdą.
Ktoś kiedyś mi mówił, że testy na OB są gotowe od października co roku, a sprawa odnośnie wycinki jest stosunkowo świeża :p

Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: Przygotowania

Post autor: Sapiens »

Dziwnie sie z tym czuje, ze te testy juz gdzieś pewnie lezą wydrukowane.

gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Nie ma co sie czuc dziwnie ^^ nauczyciel biologii mowil ze matury dla nas to juz drukowane byly od czerwca zeszlego roku, a z poczatkiem lutego to podobno juz wszystkie byly wydrukowane -) nikt nie uklada i nie drukuje testow na ostatnia chwile, bo musza miec dwa zestawy jakby ktorys przez przypadek wyciekl -)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości