Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
bio_geek
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2016, o 17:10

Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Post autor: bio_geek »

Cześć i czołem!
Jestem w drugiej klasie liceum o profilu bio-chem-mat i myślę o medycynie, konkretnie o kierunku lekarskim i mam pewien dylemat , a mianowicie czy zdawać matematykę rozszerzoną na maturze?
Wiele słyszałam o tym, że nie da się dobrze (ponad 85%) zdać wszystkich tych przedmiotów i w związku z tym, należy wybrać tylko dwa.
Chcę na pewno zdawać biologię i chemię - pytanie co z matematyką?
Zdaję sobie sprawę jakie to są kobyły pod względem materiału, ale nie zdając matematyki w przypadku ewentualnej porażki z bio i chem - zamykam sobie drzwi na kierunki np. na politechnice.
Są trzy warianty:
1. biologia + chemia + matma [R] - siły rozłożone po równo
2. biologia + chemia
3. biologia i chemia- siły głównie w ich stronę + matma [R] ( w granicach 60%-70%)
Moje pytanie kieruję do osób, które były w podobnej sytuacji, a mają już maturę za sobą oraz do tegorocznych maturzystów o uargumentowanie swoich wyborów.
Dodam, że mam zaległości z matematyki, ale chodzę do liceum o najwyższym poziomie matematyki w województwie i nauczyciele bardzo dużo wymagają i bardzo szybko przerabiają materiał.
Z góry dziękuję, za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Post autor: Mårran »

IMO ucz się tej matematyki, ale nie poświęcaj temu mnóstwa czasu. Tłucz sobie zadanka z kartą wzorów, jak coś to doczytuj teorię. Na politechniki nie potrzeba świetnie zdanej matematyki, wystarczy Ci nieźle zdana, a nie przeszkodzi Ci ona wtedy w dobrym zdaniu biol i chem.

A tak poza tym, to dlaczego nie można zdać dobrze trzech?
Pani Buka
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Post autor: Razar »

Ja też miałem taki problem. Okazało się że po dwóch miesiącach nauki rozwiązałem próbną maturę z operonem na +90% Matma jak potrafisz dobrze pomyśleć to bez nauki możesz osiągnąć dobre wyniki (czego nie powiesz o bio i chem). Polecam zdawanie matmy bo łatwiej jest 3× 80 niż 2×90

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Post autor: Mårran »

Ja też zdawałam matmę rozszerzoną, biol, chem i fiz zdałam na tyle, żeby się dostać na studia, ale w razie czego matma była awaryjnie całkiem nieźle zdana
Pani Buka
bio_geek
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2016, o 17:10

Re: Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Post autor: bio_geek »

Wiesz co, myślę, że można. Opinia o tym, że trzy rozszerzenia to za dużo krąży wśród bio-chemów od dawna i dlatego pytam o Wasze doświadczenia

bio_geek
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2016, o 17:10

Re: Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Post autor: bio_geek »

Razar, Mårran dziękuję bardzo A co studiujecie?

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matematyka rozszerzona - czy mi się opłaca?

Post autor: Mårran »

bio_geek, obecnie nic nie studiuję.

A trzy rozszerzenia to dużo, ale nic niemożliwego. Jak ktoś jest zdolny, to i więcej dobrze napisze, a jak mniej zdolny, to i na dwóch polegnie.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość