podręczniki do bioli :)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

podręczniki do bioli :)

Post autor: Kuba1407 »

Czołem Potrzebuję porady w doborze podręczników do bio W szkole obowiązuje Nowa Era, ale wiadomo, że to nie wystarczy Moja nauczycielka poleca omege, a niektórzy uczniowie operon Co według Was jest lepszym wyborem? a może macie inny propozycje?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: podręczniki do bioli :)

Post autor: Mårran »

Jeden powie to, inny tamto i niczego się nie dowiesz. Ściągnij sobie oba albo idź do biblioteki, przejrzyj i wtedy kup ten, który Ci się bardziej spodoba.
Pani Buka
Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

Re: podręczniki do bioli :)

Post autor: Kuba1407 »

Ale chciałbym też poznac opinie forumowiczów
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: podręczniki do bioli :)

Post autor: Anaelis77 »

Polecam komplet książek Bukały ("Trening przed maturą"). Są dobrym dopełnieniem do podręczników typowo szkolnych np. z Nowej Ery. Faktem jest, że zawierają trochę informacji ponad program, ale spokojnie można je ominąć, a przeczytać nie zaszkodzi, bo nieraz pozwalają lepiej zrozumieć dany temat Fajne są też zadania na końcu każdego tematu. Ogólnie książki na plus
Awatar użytkownika
flavien
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 14:31

Re: podręczniki do bioli :)

Post autor: flavien »

Ja szczerze polecam podręczniki wydawnictwa WSiP (Akademia WSiP), dwie części po dwa tomy, te stare wydane jakoś między 2000 a 2005. Oczywiście jako literatura uzupełniająca, ale są naprawdę przydatne, mają dużo doświadczeń, wszystko jest opisane przyjemnie i obrazowo, stylem znacznie lżejszym i nie tak naukowym jak niektóre podręczniki.
Beata22
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 12:11

Re: podręczniki do bioli :)

Post autor: Beata22 »

A co sadzicie o podręcznikach Nowej Ery?
Awatar użytkownika
flavien
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 14:31

Re: podręczniki do bioli :)

Post autor: flavien »

Jak dla mnie to generalnie można bazować na Nowej Erze, ale trochę te podręczniki są nieproporcjonalne - o niektórych rzeczach niepotrzebnie się rozpisują, inne są potraktowane bardzo lakonicznie, dlatego warto mieć literaturę uzupełniającą. Na przykład nigdzie nie widziałem, żeby układ hormonalny był potraktowany tak po macoszemu, jak w Biologi na czasie 2".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości