Chemia medyczna vs Chemia ogólna

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.

Jaki kierunek uważasz za bardziej przyszłościowy pod względem zatrudnienia?

Chemia ogólna
5
83%
Chemia medyczna
1
17%
 
Liczba głosów: 6

serewa
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2014, o 10:23

Chemia medyczna vs Chemia ogólna

Post autor: serewa »

Witam
Mam pytanie odnośnie pewnej kwestii związanej z chemią. Zamierzam podjąć studia chemiczne na UMK. Początkowo myślałem o chemii i specjalności chemia biomedyczna gdyż interesują mnie zagadnienia dotyczące molekuł aktywnych zawartych min w substancjach pochodzenia naturalnego, syntezę organiczną itd. Jednakże powstaje nowy kierunek chemia medyczna i tu nie wiem które studia lepiej wybrać. mam pewna obawę odnoście tej chemii medycznej, poniżej wstawię plan ale jest dużo różnych przedmiotów jednak z każdego po trochę na chemii tego nie ma.
Mogę prosić o pomoc odnośnie wyboru bardzie elastycznego pod min. względem przyszłego zatrudnienia kierunku?
Załączniki
chemia ogólna.pdf
(311.83 KiB) Pobrany 63 razy
ToniaŻywago
Posty: 28
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 17:02

Re: Chemia medyczna vs Chemia ogólna

Post autor: ToniaŻywago »

Być może się mylę, bo nie jestem z branży, ale czasem mam wrażenie, że tworzenie pewnych kierunków to tylko zwykłe mamienie maturzystów, nagle pojawiają się chemie budowlane, chemie medyczne, chemie żywności a pewnie i tak na wszystkich tych kierunkach uczą profesorowie, którzy skończyli chemię ( tę bez przymiotnika). Ja wybrałabym chemię, zainteresowania konkretną działką możesz rozwijać samodzielnie albo w kołach naukowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości