starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Klaudyna123 »

Tak ja przeglądałam, obie bardzo trudne ale ta dla nowej podstawy naprawde bardzo trudna.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Mårran »

Pewnie najtrudniejsza ze wszystkich", jak co roku
Pani Buka
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Klaudyna123 »

Nie ma co się smiać wystarczy spojrzeć na arkusze z lat 2010, 2009 i odstają znacznie poziomem od tych matur robionych rok temu czy w tym roku.
krisyul
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2014, o 11:21

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: krisyul »

Wg. mnie matura 2016 była banalnie prosta, nieco trudniejsza od tej 2015. Z kolei te dwie były o wiele łatwiejsze od tych poprzednich.
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

Klaudyna123 pisze:Nie ma co się smiać wystarczy spojrzeć na arkusze z lat 2010, 2009 i odstają znacznie poziomem od tych matur robionych rok temu czy w tym roku.
Zgodzę się z Tobą kompletnie. Od dwóch lat jak otwieram arkusz to zastanawiam sie co on sprawdza. Matury sprzed 2014 miały mnóstwo zadań z czystej teorii a późniejsze dużo bardziej na myślenie i zastosowanie wiedzy.

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Bo matury to jest jeden pic na wodę.
Ktoś kończy farmację, chemię (znajomi) i nie mogą się dostać po raz nty na medycynę.
Nie sądzę, że są głupi, bo nie mogą się dostać, skoro tyle razy poprawiają maturę.
Teraz jest po prostu żenada.

Przyjęcia na studia, powinny być jak kiedyś
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

_w&#x142&#xF3czykij pisze:Bo matury to jest jeden pic na wodę.
Ktoś kończy farmację, chemię (znajomi) i nie mogą się dostać po raz nty na medycynę.
Nie sądzę, że są głupi, bo nie mogą się dostać, skoro tyle razy poprawiają maturę.
Teraz jest po prostu żenada.

Przyjęcia na studia, powinny być jak kiedyś
Święta prawda matura nie sprawdza wiedzy. Sam teraz w tym roku kończę ratownictwo medyczne, nauczyłem się tych wszystkich roślin i innych shitów co nie są potrzebne na medykach zrobiłem większość zadań dobrze, a i tak nie będe mial tych 90% bo pomylilem karbaminohemoglobine z karboksy nie dlatego, że nie wiedziałem bo już dawno zaliczyłem to w sesji na anatomii i mam z tym styczność na codzień tylko dlatego, że sie zestresowałem bo zabrakło mi czasu. Nie zdążyłem sprawdzić pracy No cóż to była moja pierwsza biol roz według klucza witkowskiego okolo 75% będzie, ale też nie wiadomo.
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

Sokol pisze: i tak nie będe mial tych 90% bo pomylilem karbaminohemoglobine z karboksy nie dlatego, że nie wiedziałem bo już dawno zaliczyłem to w sesji na anatomii i mam z tym styczność na codzień tylko dlatego, że sie zestresowałem bo zabrakło mi czasu. Nie zdążyłem sprawdzić pracy
Na pocieszenie powiem, że popelnilam doslownie ten sam blad gdzie jakby nie patrzec nowa podstawa nawet nie wie co to jest ///
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

Sokol pisze: i tak nie będe mial tych 90% bo pomylilem karbaminohemoglobine z karboksy nie dlatego, że nie wiedziałem bo już dawno zaliczyłem to w sesji na anatomii i mam z tym styczność na codzień tylko dlatego, że sie zestresowałem bo zabrakło mi czasu. Nie zdążyłem sprawdzić pracy
Na pocieszenie powiem, że popelnilam doslownie ten sam blad gdzie jakby nie patrzec nowa podstawa nawet nie wie co to jest ///
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

A stara podstawa wie? bo ja o tym nie słyszałam a wiedziałam to tylko ze studiów. wydaje mi się, że nie było tego.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

No i co teraz? Co planujecie jak z waszymi studiami?
W 6-7 miesięcy dość dobrze opanowalem biologie rozszerzona od zera, teraz mam rok na chemie od zera i pewnie poprawe biologii. Pocieszam sie, że biole nie musze już sie uczyć tylko utrwalać.
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

Czekam na wyniki i jestem dobrej myśli. Jeśli na trzyprzedmiotowki nie wzrosną progi to mam szansę, że na którąś się dostanę, jak nie na lek to może na stomę
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

madeline_l, trzyprzedmiotówi to tylko Olsztyn i Kraków tak?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość