Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Neotenia
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2014, o 23:16

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Neotenia »

Ja osobiscie myslalam ze bedzie gorzej. Probna matura z chemii z oke w Poznaniu to dopiero była tragedia jakoś 5x trudniejsza była. Aczkolwiek i tak uwazam ze dzisiejsza miala za duzo zadan na 3h.

Ines94
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 13:37

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Ines94 »

Chemia była trudna, ale przede wszystkim było za mało czasu! Mam nadzieję, że progi jednak spadną, bo w tamtym roku były strasznie wysokie.

Btw. dziewczyny dziękuję za odpowiedź, dotyczącą dokumentów
Berberis
Posty: 128
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:42

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Berberis »

Była trudniejsza niż arkusze z poprzednich lat, było za dużo zadań, za mało czasu, a do tego ja fatalnie się czułam. To nie mogło się dobrze skończyć.
Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

Zbojkotujemy tą maturę

julietta
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2015, o 12:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: julietta »

Neotenia pisze:Hehe to moj pod 50kg podchodzi do pzn mam najblizej dlatego mysle nad tym uniwerkiem tylko nikt nie umie mi powiedziec jak to wyglada z poziomem nauczania :p a o lublinie mysle ze wzgledu na legendy o nacisku na zwierzeta gosp w tym szczegolnie konie ale Olsztyn zawsze wlasnie byl mi przedstawiany jako trudny do przejscia ale tak jak mowicie z wysoka reputacja


Ja studiuję w Pzn ( ale dopiero na 1 roku ) więc jakby co mogę Ci coś podpowiedzieć
Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

wiem że to może zbyt wczesne pytanie ale czy macie już jakieś plany? Inne studia czy rok w domu?
SmalecTropikalny
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2015, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: SmalecTropikalny »

Ja liczę na to, że jednak taka zła ta chemia nie była (zrobiłam wszystko, tylko niczego nie jestem pewna.ech, a zeszłoroczną chemię myślę, że napisałabym w okolicach setki.) i nadal się dostanę na wet. Ale jeśli nie, to na pewno za rok poprawiam i nie pcham się teraz na nic innego - kilka mądrych osób skutecznie wybiło mi to z głowy.
Nie będzie tak źle.
bubblegume
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2016, o 19:28

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: bubblegume »

Mi biologia jakoś poszła, nie narzekam. Ale za to chemia MASAKRA. Weterynaria jest moim marzeniem, co prawda do Olsztyna angielski mnie bardzo ratuje, ale kurcze. Podobno mają przyjąć mniej osób niż w zeszłym roku, progów jeszcze nie ustalili (chyba, że jestem nie w temacie, to proszę mnie poprawić). Nawet nie wiem na co innego składać, bo nie widzę siebie na żadnych innych studiach.

Dziękuje CKE za zniszczenie moich marzeń tegoroczną maturą z chemii
Awatar użytkownika
nicpon500
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 17:29

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: nicpon500 »

julietta, ja planuje studia w Poznaniu, a rok temu nieudało mi sie tam dostać, możesz przybliżyć swoje odczucia po 1 roku ? Czy ciężkie sa zaliczenia, jak sie odnajdujesz i czy jestes zadowolona z tego kierunku ?
julietta
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2015, o 12:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: julietta »

nicpon500 pisze:julietta, ja planuje studia w Poznaniu, a rok temu nieudało mi sie tam dostać, możesz przybliżyć swoje odczucia po 1 roku ? Czy ciężkie sa zaliczenia, jak sie odnajdujesz i czy jestes zadowolona z tego kierunku ?
Bywa i ciężko i łatwo, jak to wszędzie na pewno pogromem jest anatomia, która sieje trochę spustoszenie i trzeba ryć Krysiaka na pamięć. Podobno pod tym względem na innych wetach jest łatwiej. Ale z drugiej strony u nas łatwa jest biochemia a we Wrocławiu słyszałam, że tragedia. CO prawda dopiero egzamin przede mną i podobno jest ciężki i niestety ustny, ale semestry same do zdania były całkiem spoczko

Pierwszy semestr generalnie łatwiejszy niż drugi bo było dużo głupotek typu TI, wiedza obywatelska, wiedza społeczna, biologia, teraz jest ciekawiej, ale też trudniej.

Na pewno ogromnym plusem jest to, że mamy mnóstwo zajęć praktycznych w labie itp, wiem, że nie wszędzie tak, no chyba, że to plotki I od razu dementuje plotki o złym zaopatrzeniu Bardzo dużo się tego naczytałam w zeszłym roku a prawda jest taka, że w Pzn od lat jest zootechnika więc preparatów i sprzętów nam raczej nie brakuje. W bibliotece książek też jest sporo

Generalnie uczelnia ma też swoje minusy ale myślę, że to jak wszędzie jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj D

A tak z ciekawości to zrobiłeś rok przerwy czy studiowałeś wetę na innej uczelni?
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kami_il »

bubblegume pisze:Weterynaria jest moim marzeniem, co prawda do Olsztyna angielski mnie bardzo ratuje, ale kurcze. Podobno mają przyjąć mniej osób niż w zeszłym roku, progów jeszcze nie ustalili (chyba, że jestem nie w temacie, to proszę mnie poprawić).
Mogłabyś podzielić się źródłem tej informacji? Bo to interesujące co piszesz, a do mnie np., takie wieści nie doszły
Poza tym progów się nie ustala - próg Tworzą ludzie i ich wyniki. A liczba miejsc jest czynnikiem ograniczającym ich przyjęcie
Awatar użytkownika
nicpon500
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 17:29

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: nicpon500 »

Niestety na żadna wete sie nie dostalem i poszedlem na farmacje z ktorej zrezygnowałem po miesiącu bo to nie było to zacząłem sam sie przygotowywac do poprawy biolci i mam nadzieje ze wynik bedzie satysfakcjonujący. No ciekawi mnie tez jak duży przesiew jest tez po 1 roku, czyli ile z początkowej liczby studentów juz odpadło. Słyszalem tez ze w Poznaniu jest w miare mało ludzi na rok co jest chyba plusem niz jak np w olsztynie gdzie masówki po 200 ileś tam osob.
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kami_il »

nicpon500 pisze:Słyszalem tez ze w Poznaniu jest w miare mało ludzi na rok co jest chyba plusem niz jak np w olsztynie gdzie masówki po 200 ileś tam osob.
Masówką nazwałbym sytuację, w której uczelnia podejmuje się kształcenia ludzi, gdy nie jest w posiadaniu wystarczającej ilości kadry naukowej. Jeśli chodzi o Olsztyn, to i na histologii, i na anatomii, czyli na przedmiotach, które robią dosyć duży przesiew, dydaktyków jest wystarczająco dużo(z 14/13/12 grup na początku studiów robi się 8 na drugim roku). Rzekłbym, że na anatomii wręcz jest przesyt - 9 osób, w tym dwóch profesorów(jeden zwyczajny, drugi nadzwyczajny), jeden dr hab. i 6 doktorów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości