Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
zaku77
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2016, o 22:53

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: zaku77 »

ja w zadaniu 5. założyłem że objętość gazu wynosi 1 dm3, potem z Clapeyrona obliczyłem liczbę moli, a następnie z gęstości obliczyłem masę gazu, potem z masy gazu i liczby moli masę molową gazu, a potem z objętości molowej gazu czyli d=M/Vo obliczylem gęstość tego gazu w warunkach normalnych. ale to zadnie można było na pewno inaczej rozwiązać, bo ja na maturze wymyśliłem dwa sposoby z których gęstość wynosiła 1,28, ale gdybym podstawił 0,041 mola zamiast 0,04 wynik wynosiłby 1,25
apsikkk
Posty: 35
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 17:13

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: apsikkk »

Czy ktos wie czy bedzie zero pkt za KOH (aq) (((?
zaku77
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2016, o 22:53

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: zaku77 »

apsikkk pisze:czy w zad z otrzymywaniem glicerolu jak napisalam KOH aq to mam zero pkt tak?
wg mnie KOH aq, czy napisanie tej wody nad strzałką, jest odpowiedzią tożsamą i wskazującą na wodny r-r zasady,
a co do tego ze napisałaś obok poprawną odp obok zadania żeby jednoznacznie wskazywało która odpowiedź jest poprawna (bo pewnie było pokreślone pod wariantami odp) i udzieliłaś poprawnej odpowiedzi to powinni ci uznać. znam to po prostu z własnej autopsji ponieważ jestem poprawiający maturę, a na poprzedniej miałem okazje trochę pokreślić na wariantach odp i napisałem obok zadania, która odpowiedź jest poprawna i miałem za to przyznany pkt
apsikkk
Posty: 35
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 17:13

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: apsikkk »

Dzieki:) Bo miec w plecy dobra odp za takie cos to tylko sie zalamac:)
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: ameba11 »

Czy jeśli dałam strzałki w obie stony w zadaniu z przejściem chromianu w dichromian to jest to błąd?
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: Janek »

Ja wstrzymałbym się ze wszelkimi ocenami/kluczami Witowski wykonał jeden klucz, tutaj widzę, że podważa się jego odpowiedzi. Trzeba poczekać na 7 lipca
zaku77
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2016, o 22:53

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: zaku77 »

Janek, My tutaj tylko analizujemy poszczególne zadania z arkusza i porównujemy odpowiedzi. piszemy jaki mamy tok rozumowania/ sposób rozwiązywania zadań, które wzbudzają wątpliwości. Każdy jest omylny nawet Witowski, który w swoim pierwszym kluczu miał kilka ewidentnie złych odpowiedzi, ale jak to napisałeś i tak wszystkiego dowiemy się w lipcu gdy cke poda wyniki i klucz odpowiedzi
zaku77
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2016, o 22:53

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: zaku77 »

zaku77 pisze:Janek, My tutaj tylko analizujemy poszczególne zadania z arkusza i porównujemy odpowiedzi. piszemy jaki mamy tok rozumowania/ sposób rozwiązywania zadań, które wzbudzają wątpliwości. Każdy jest omylny nawet Witowski, który w swoim pierwszym kluczu miał kilka ewidentnie złych odpowiedzi, ale jak to napisałeś i tak wszystkiego dowiemy się w lipcu gdy cke poda wyniki i klucz odpowiedzi
przepraszam powinienem napisać Pan D.Witowski, bo raczej nikt nie życzyłby sobie żeby mówić do kogoś bezpośrednio po nazwisku takie małe sprostowanie
neptun
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2016, o 13:40

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: neptun »

Witam, nie orientuje się ktoś może czy polecenie wybierz i zaznacz (np. w zadaniu 22) obejmuje również podkreślenie?

far03
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2014, o 20:04

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: far03 »

Czy w aldehydzie cynamonowym obecne jest 5 wiazan zlokalizowanych ? Wszędzie są różne odpowiedzi

takietakie
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2016, o 14:18

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: takietakie »

Wiem, że to głupie pytanie, ale muszę się pozbyć wszelkich złudzeń :3
Czy jeśli w zadaniu 13 w odpowiedzi napisałam 0,01dm3 zamiast 10cm3 to mam odjęty 1pkt?
sebrar
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2016, o 13:10

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: sebrar »

Czy w 3 zadanku proton (p) mozna zapisac jako jadro wodoru (H)?
takietakie
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2016, o 14:18

Re: Matura Chemia 2016 STARA PODSTAWA - TUTAJ PYTAMY

Post autor: takietakie »

W rozwiązaniach w zadaniu 35.2 powinno być przy probówce z glicyną: ciemnoniebieski roztwór
(tak wynika z informacji wstępnych do zadań 34-37)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości