bład kardynalny/bład rzeczowy ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kolo1113
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2016, o 15:44

bład kardynalny/bład rzeczowy ?

Post autor: kolo1113 »

witam prosze o pomoc napisalem na maturze z polaka na rozprawce zdania jedno za drugim ze :"gdy łęcka zgodzila sie byc z wokulskim , wokulski byl wtedy szczesliwy pomagał innym ludziom ,placil na kosciol ,sfinansowal eksperyment ochockiemu.


czy to blad kardynalny czy blad rzeczowy jak rzeczowy to jeden blad czy 2 czy 3 .

ile mozna miec bledow rzeczowych na maturze?
prosze o pomoc zgory dzieki
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: bład kardynalny/bład rzeczowy ?

Post autor: magda28 »

Żeby mieć błąd kardynalny trzeba się na prawdę postarać. Ja napisałam, że po rozstaniu z Łęcką na zawsze to Wokulski wyjechał". Takie zdanie twierdzące. Też się bałam, że mogą mi strzelić kardynała, ale jak tak się zastanowiłam, no to w książce, albo wyjechał gdzieś albo się wysadził, ale w każdym bądź razie zniknął z tego miasta, więc chcąc nie chcąć musiał wyjechać więc. a z tego co pamiętam to on tam pomagał ludziom, a płacil to chyba na kamienice, nie pamietam tych wątków, ale myśle że uznają to za rzeczowy, bo aż tak nie pomyliłeś/aś, a na stronie cke pisze, że możemy walnąć się z autorem, z faktami, no chyba że napisałoby się że Tomasz Judyn był w Dziadach, no to to już prędzej kardynał, a nie takie głupoty, także nie masz się o co martwić A rzeczowych można mieć max 3
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość