Neurobiologia UJ

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Jagla »

Nie przesadzajcie z tym, że jest to przyszłościowy kierunek, żeby ludzie mieli świadomość co później wybierają. Przecież po tym kierunku jedyną pracą w zawodzie jaka przychodzi mi do głowy jest kariera naukowa, i jeżeli chce się to robić sensownie to za granicą - czyli praca dla promila najlepszych i najbardziej zdeterminowanych.

Co do tego języka w Skandynawii. Ostatnio tu na forum pisałem z osobą która robi doktorat w Szwecji i z tego co kojarzę posługuje się tylko angielskim.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: randomlogin »

alexaveg pisze: neurobiolog ignorancie to bardzo przyszłościowy zawód.
Jak wiele innych, ktore uwielbiaja na uniwerkach - tak przyszlosciowy, ze jeszcze tej jego przyszlosci nie widac.

alexaveg pisze:Neurobiolog zajmuje się chociażby tym, jak zwalczać różne typy nowotworów w mózgu, poznawać toksykologię, immunologię, budzenie ośrodków mózgowych, o których nie masz totalnie pojęcia.
.czyli praca naukowa, bez perspektyw jesli nie zatrudni cie uczelnia/instytut badawczy. No i generalnie raczej nie w Polsce.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: asdfgasdg »

alexaveg pisze: Użyłam sformowania szwajcarski", bo nie wiem w jakim języku tam mówią.
Troche lipa, jeżeli chce się emigrować do Szwajcarii, a nie wie się jakie są języki urzędowe
Pewnie chodziło Ci o retoromański. Zależnie od kantonu, w Szwajcarii mówi się w 4 (!) językach - francuski, włoski, niemiecki i retoromanski. Ale nie zapominajmy, że to zachodnia Europa, bez problemów można się dogadać po angielsku.
William Harvey
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:17

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: William Harvey »

Robię doktorat w Szwecji na Karolisnka Institutet właśnie na wydziale neuroscience. Więc takie małe sprostowanie: szwedzki nie jest wymagany przy rekrutacji na doktorat na KI. Na innych uczelniach też w praktyce nie jest wymagany. Jasne, że fajnie go pozać z czasem, szczególnie jeśli ktoś planuje tu żyć, ale sporo moich znajomych po 4-5 latach pobutu tu nie włada nim zbyt dobrze i nikt ich do nauki szwedzkiego nie zmuszał.

ficzon
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2016, o 02:27

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: ficzon »

Bez znajomości języka obcego nie ma co się ruszać z kraju
INFPTperson
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2016, o 17:56

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: INFPTperson »

Ktoś się wybiera na neurobiologię na UJ ? Wie ktoś jaki był próg w 2015 tak mniej więcej? Zawaliłem sobie trochę maturę i chyba się nie dostanę a nie widzę nic innego co mógłbym robić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości