Najpopularniejsze lektury na medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: persil1991 »

Grace pisze: Kore", Katharsis Szczeklika.
Wszedłem tylko po to, aby polecić te pozycje, ale mnie ubiegłaś
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Woockash »

Polecam wziąć dużego Traczyka i mocno uderzyć się nim w głowę.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: rysieńka »

Nie wiem, po co ta spina
Prawdopodobnie Biochemik96 nie widział jeszcze żadnej z tych książek na oczy i nie wie, że jak je otworzy, to zobaczy, że tam jest nasrane pełno specjalistycznego słownictwa i go głowa rozboli po 3 stronach
Przynajmniej ja tak miałam xd

Jakieś strawne pozycje:
- to można pooglądać obrazki z Grayu poczytać też spoko
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: MrBrightside »

Biochemik96 pisze: długie wakacje już miałem rok temu i obecnie nie szkoda mi wolnego czasu na czytanie książek medycznych jeśli robię to dla przyjemności
Oesu, gdyby się tak dało zamienić! Poczytałbyś za mnie mikro, farmę, patofizjo i orto, które nam zrobili w jednej sesji, a które leżą i krzywo się na mnie paczą. A ja za ciebie poogladałbym Twin Peaks. Kij, nawet medyczne seriale mógłbym oglądać
solange1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2016, o 05:40

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: solange1 »

Który podręcznik do anaty polecacie na ogarnięcie tematu zanim się przejdzie do Bochna (o ile starczy czasu)? Moore czy Grey?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: persil1991 »

Zależy od uczelni W Poznaniu Gray.
Maxyma_md
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2016, o 17:53

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Maxyma_md »

Dużo osób w Poznaniu z Graya nie korzysta. Ja gdybym miała uczyć się drugi raz anaty wybrałabym zestaw Moore+Skawina.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: persil1991 »

Bo mają Wożniaka
solange1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2016, o 05:40

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: solange1 »

Maxyma
Czemu wg Ciebie Moore góruje nad Greyem?

[mod]
Pytam nie w kontekście uczelni, chodzi mi o to, która pozycja jest zbliżona informacjami do bochenka,czytelniejsza, ma mniej błędów

Z tego co słyszałam GREY ma dużo błędów

Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Anthrax »

IMHO:

Moore ma bardzo dobrze zrobioną klinikę. Ma również sporo kolorowych rycin, które mogą z powodzeniem zastąpić atlas anatomiczny. No i angielskie mianownictwo anatomiczne, czego nie uświadczy się w wielu podręcznikach do anatomii (gdzie króluje łacina). Na plus jest również dział z podsumowaniem nn. czaszkowych.

Minusy Moorea: nie ma w ogóle neuro. Do tego trzeba się zaopatrzyć w inną pozycję książkową. Zła proporcjonalność działów: kończyny są najobszerniejszym działem, dużo większym niż głowa i szyja razem wzięte.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: David »

Teraz wyszło nowe wydanie Graya z angelskim mianownictwem, coś tam się pozmieniało, ale zależy też kto tłumaczył. W Lublinie na pewno wyprze Moorea. Co do kliniki- moim zdaniem już przesadzają z tym. Niedługo będzie tylko to chyba w podręcznikach, niestety ze szkodą dla wiedzy anatomicznej studentów. Anatomia to jednak anatomia, a nie medycyna kliniczna.
lykorz
solange1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2016, o 05:40

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: solange1 »

David a Ty co polecasz do anatomii? Oprócz Bochna (zbyt obdzerny) i Skawiny (za mało obszerna)

Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: djulie »

Mnie tam naprawdę dobrze uczyło się z książek Narkiewicza i Morysia. Skondensowane najważniejsze rzeczy, ale nie w takiej suchej formie, jak Skawiny. No i układ tego podręcznika był dla mnie logiczny, nie jak we wspomnianym Moorze. Kliniki też zawiera tylko najważniejsze - bo jak lubiłam czytać ciekawostki z Moorea, tak również uważam, że studentowi I roku nie jest to, niestety, potrzebne.

Ale i tak będziesz korzystać z tej książki, którą poleca twoja uczelnia. Jak już sięgać do innego źródła, to chyba faktycznie do Bochenka, choć ja tych tomów ani razu na oczy nie widziałam. Każdy autor kładzie na co innego akcenty, nie wspominając już o rozbieżnościach merytorycznych, no chyba że istnieją uczelnie, na których uznają różne warianty odpowiedzi na anatomii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości