Przepisanie przedmiotów na farmacje za rok.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Przepisanie przedmiotów na farmacje za rok.

Post autor: Shargonny »

Cześć. Obiło mi się o uszy, że niektóre przemioty z jednego kierunku da się przepisać, jeśli np. za rok dostanie się na inny kierunek.

W takim razie, na jakie studia medyczne najlepiej pójść, żeby przepisać sobie potem predmioty na farmację?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przepisanie przedmiotów na farmacje za rok.

Post autor: Nitrogenium32 »

Jeśli już, to tylko i wyłącznie na analitykę medyczną. Żaden inny kierunek typu: dietetyka, fizjoterapia, położnictwo etc. w ogóle nic wspólnego nie ma z farmacją - przedmioty są po prostu inne.

Np. na WUM-ie po zaliczeniu roku analityki medycznej i pójściu na farmację (w oddzielnej rekrutacji), przepisane (w najlepszym przypadku) mogą być: matematyka, statystyka, biofizyka i anatomia. Przez przedmioty takie jak: botanika, biologia, chemia, języki trzeba będzie i tak przejść.

Ale jeśli komuś zależy na przepisaniu przedmiotów na farmację - w grę wchodzi tylko i wyłącznie analityka medyczna.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Przepisanie przedmiotów na farmacje za rok.

Post autor: persil1991 »

A jakieś fakultety, w-fy i inne pierdo zapychacze?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przepisanie przedmiotów na farmacje za rok.

Post autor: Nitrogenium32 »

persil1991 pisze:A jakieś fakultety, w-fy i inne pierdo zapychacze?
Fakultetów u mnie na farmacji nie ma, a WF nie jest raczej przepisywany, tak samo języki. WUM-u się nie ogarnie. Znam nawet osobę, która po dwóch latach na lek-dencie nie miała przepisanej oceny z anatomii, a przyszła na farmację.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Przepisanie przedmiotów na farmacje za rok.

Post autor: Sokol »

Myślę, że to jednak nie jest reguła. Dużo zależy od danej uczelni i od prowadzących.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości