medycyna a matematyka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scopox
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2014, o 07:23

medycyna a matematyka

Post autor: scopox »

Witam.

Chciałabym się zapytać, czy Katowice biorą pod uwagę wynik z matury z podstawowej matematyki? Dowiedziałam się (znajomy znajomej), że na osoby z wynikiem poniżej 60% z matury z matematyki podstawowej nawet nie patrzą. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: medycyna a matematyka

Post autor: Erick »

Nie. Patrzą tylko na biologię R + chemię R/fizykę R/matmę R.
scopox
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2014, o 07:23

Re: medycyna a matematyka

Post autor: scopox »

Czyli mogłabym mieć nawet i 40 i się dostanę, jeżeli tylko otrzymam odpowiednio wysoki wynik z biologii i z chemii?
luky278
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2011, o 11:33

Re: medycyna a matematyka

Post autor: luky278 »

wybierasz sobie, wybacz że to mówię, ale raczej ciężko mieć po 83% z rozszerzonej chemii i biologii, z pakietem 40% z podstawowej matmy.

próg w tamtym roku to 165. załóżmy z bio masz 80 to możesz mieć albo 80 z chemii, albo z matmy.
ale tak, możesz mieć nawet 31% z podstawowej matmy i nikogo to nie będzie obchodzić :)
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: medycyna a matematyka

Post autor: Erick »

scopox pisze:Czyli mogłabym mieć nawet i 40 i się dostanę, jeżeli tylko otrzymam odpowiednio wysoki wynik z biologii i z chemii?
Tak.
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Re: medycyna a matematyka

Post autor: Sylwanek »

luky278 pisze:wybierasz sobie, wybacz że to mówię, ale raczej ciężko mieć po 83% z rozszerzonej chemii i biologii, z pakietem 40% z podstawowej matmy.

próg w tamtym roku to 165. załóżmy z bio masz 80 to możesz mieć albo 80 z chemii, albo z matmy.
ale tak, możesz mieć nawet 31% z podstawowej matmy i nikogo to nie będzie obchodzić :)
Dlaczego niby ciężko?
W biologii matematyki praktycznie nie ma(jedynie liczenie chromosomów albo krzyżówki genetyczne)
W chemii jest w liczeniu stężeń,moli,termochemii ale to nie wymaga znajomości matematyki na nie wiadomo jakim poziomie.
W każdym razie podstawy z matematyki trzeba znać m.in układanie proporcji,zaokrąglenia,zamiany cm=dm,trochę podstaw z fizyki.
Więc znajomość matematyki rozszerzonej jest zbędna.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: medycyna a matematyka

Post autor: Mårran »

Tak, ale jako że matematyka podstawowa to poziom upośledzonego w stopniu ciężkim, to zdać to na 40%, a bio i chem na 90 to wyczyn.
Pani Buka
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: medycyna a matematyka

Post autor: ryniofit8000 »

Mårran, a ja znam taką osobę
matura z matmy jest prosta, ale jak nie robi się kompletnie nic w liceum z tego przedmiotu to się nie napisze dobrze pomimo karty wzorów
Ja przy bardzo znikomym wkładzie uciułałem 70%. Z karty wzorów faktycznie można było zrobić więcej niż 70% ale przez to, że do niej ciągle zaglądałem nie ruszyłem w ogóle kilku zadań otwartych, a z tego co zrobiłem to prawie wszystko było dobrze. Jakby mi dali godzinę więcej to może by było i 90
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Re: medycyna a matematyka

Post autor: Sylwanek »

M&#xE5rran pisze:Tak, ale jako że matematyka podstawowa to poziom upośledzonego w stopniu ciężkim, to zdać to na 40%, a bio i chem na 90 to wyczyn
Tak,masz rację.
Chociaż moja znajoma z mat-fizu zdawała biologię na poziomie rozszerzonym i z tego co wiem nie poszło jej dobrze.Z biologią wiadomo że jest różnie bo nie wystarczy też sama wiedza oraz logiczne myślenie ale strzelanie w klucz.
Z chemii tak jest dużo matematyki ale jak przeglądałem arkusze to zadań czysto obliczeniowych jest 6-7 więc nawet bez tego można ją napisać na 70 procent.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: medycyna a matematyka

Post autor: ryniofit8000 »

Sylwanek, na chemii matematyka, którą trzeba umieć jest dużo prostsza od matmy podstawowej. Znam osobę, która napisała chemię R na 95%, a mat P na 40%
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: medycyna a matematyka

Post autor: egocentryk »

Jak progi obstawiacie ?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości