Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Arwen
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 13:00

Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: Arwen »

Witam
Jestem z rocznika 93, maturę pisałam na jeszcze starych zasadach, zdaną mam ją bardzo wysoko (raz poprawiałam) i mogłabym dostać się z nią na medycynę, jednak sprawy losowe spowodowały, że się na niej nie znalazłam. Chciałabym złożyć papiery w przyszłym roku, jednak trochę przeraziło mnie, że np: do Łodzi i do Warszawy dla osób z moją maturą wymagają egzaminów wstępnych (do Warszawy dodatkowo rozszerzona matma/fizyka), a nie wiem, czy w tym roku będę miała czas wszystko to powtórzyć. Wiecie może, jakie uczelnie przyjmują na rok 2016/17 osoby z moją maturą? Z tego co się orientowałam, mogę składać w Lublinie.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: Piotrr »

chyba 83. 93 to nowa matura i nie sa wymagane wstepne. jesli jestes staromaturzysta to nie masz innej mozliwosci tylko egzaminy wstepne
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Arwen
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 13:00

Re: Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: Arwen »

Nie, jestem z rocznika 93. Pisząc o starej maturze, miałam na myśli świadectwo dojrzałości. Właśnie czytam po raz kolejny zasady rekrutacji do Łodzi i jest napisane, że wymagają ode mnie egzaminów wstępnych.
Awatar użytkownika
Arwen
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 13:00

Re: Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: Arwen »

Chyba coś mi się w nerwach strasznie pomieszało i rzeczywiście nie muszę zdawać egzaminów, najmocniej przepraszam za pomyłkę.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: bedziedobrzeXd »

ja tez jestem 93
i z tego co mi wiadomo nie piszemy egzaminow wstepnych
one sa wymagane od osob ktore pisaly stara maturę, a my tylko potocznie jestesmy nazywani staromaturzystami bo nasza matura to nowa matura ale w starszej wersji
1/6 SUM WLK
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: Ewakuacja »

egzaminy wstępne to dla tych, którzy nie załapali się na gimnazjum.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: egocentryk »

Normalna matura w starej formule

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2016 - gdzie można dostać się ze starą maturą?

Post autor: Mårran »

egocentryk, jeszcze nie zaszalałeś, ale widzę, że przymierzasz się powoli do startowania w konkursie o Złotą Łopatę :v
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości