Przeniesienie UJ -> Olsztyn

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ola-haran
Posty: 20
Rejestracja: 3 sie 2011, o 11:43

Przeniesienie UJ -> Olsztyn

Post autor: ola-haran »

Witam,
Jestem obecnie na 4 roku lekarskiego CMUJ w Krk. Jako że w październiku mam termin porodu, zastanawiam się nad powrotem w rodzinne strony (pochodzę z okolic Olsztyna) i przeniesieniem się na lekarski na UWM, wzięciem roku dziekanki i wtedy nadrobieniem różnic programowych i pójściem potem normalnie na 5 rok juz bez niczego do odrabiania. Od pani w dziekanacie dowiedziałam się, że w Oln wszystkie przedmioty są na ocenę (nawet praktyki wakacyjne) i jeśli jakiś przedmiot przy przepisaniu jest tylko na zaliczenie (bez oceny) to jest to traktowane jako różnica programowa. U nas te przedmioty które ciągną się przez kilka semestrów (interna, pediatria, chirurgia, ginekologia, psychiatria, anestezjologia) mimo że piszemy z nich jakieś tam zaliczenia to nie są one na ocenę tylko jest to np Chirurgia 2/4 (2 semestry z 4 przykładowo) - zal. Czy zatem udało się komuś z podobną sytuacją przenieść do Oln ? Czy faktycznie każą robić mi jeszcze raz chirurgię, internę,pediatrię i inne kliniczne z 3 i 4 roku ? Nie wspominając o przedmiotach, które faktycznie są różnicami programowymi, a co z praktykami które u mnie na ocenę nie są ?
Był ktoś w podobnej sytuacji ?
Czy wie ktoś może czy w Oln na lekarskim jest podejście pro-studenckie, czy jest bardzo ciężko i oblewają mnóstwo osób ? ( w Krakowie pod tym względem jest super - większość katedr idzie na rękę i tak naprawdę jak ktoś się uczy to zdaje, nieprawdziwe są legendy o uwalaniu 3/4 roku )

Będę wdzięczna za odpowiedzi, pozdrawiam

Jak usunąć post ? Dopiero znalazłam dział UWM i tam skopiowałam post. Przepraszam za dublowanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości